Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

اردوغان غرب را به حمایت از داعش و نیروهای دموکراتیک سوریه متهم کرد

اردوغان غرب را به حمایت از داعش و نیروهای دموکراتیک سوریه متهم کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

رجب طیب اردوغان در این سخنان تاکید کرده است اسناد و مدارکی در اختیار دارد که حمایت از این گروهها و داعش را ثابت می کند.

آگهی

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه روز سه شنبه کشورهای غربی را به حمایت داعش در شمال سوریه متهم کرد. رجب طیب اردوغان همچنین تاکید کرده است غرب به جای کمک به ترکیه از نیروهای دموکراتیک سوریه و یگان های مدافع خلق که به گفتۀ وی گروههای تروریستی هستند، پشتیبانی می کند.

رئیس جمهوری ترکیه که در کنفرانس خبری سخن می گفت، با بیان این مطلب گفت: « در ابتدا ائتلاف بین المللی سرکوب داعش گفته بود که علیه سازمان تروریستی داعش تا نابودی آن ادامه می دهند. در حقیقت آنها ما را به حمایت از داعش متهم می کردند. حالا همه شان [در صحنۀ نبرد با داعش] ناپدید شده اند و در عوض از گروههای تروریستی مانند حزب اتحاد دموکراتیک و یگان های مدافع خلق و همچنین داعش پشتیبانی می کنند.»

رجب طیب اردوغان در این سخنان تاکید کرده است اسناد و مدارکی در اختیار دارد که حمایت از این گروهها و داعش را ثابت می کند.

مارک تونر، سخنگوی وزارت خارجۀ آمریکا در پاسخ ضمن «مضحک» توصیف کردن این ادعای رئیس جمهوری ترکیه گفت: « ما نگران تنش های موجود میان گروههای تحت حمایت ترکیه با نیروهای دموکراتیک سوریه و دیگر گروههایی که از آنها در منطقه پشتیبانی می کنیم، هستیم. به دلیل همین تنش هاست که ما از نزدیک با این گروهها همکاری می کنیم و با گفت و گو و تلاش برای هماهنگی با آنها عمل می کنیم.»

ارتش ترکیه از اواخر اوت گذشته در شمال سوریه حضور دارد و حملات متعددی را علیه داعش در این منطقه و همچنین نیروهای دموکراتیک سوریه که از کردها و اعراب سوریه تشکیل شده صورت داده است.

ارتش ترکیه که شهر الباب در شمال سوریه را که در اختیار داعش قرار دارد تحت محاصرۀ خود گرفته در تازه ترین درگیری ها با نیروهای این گروه، ۱۴ سرباز خود را از دست داد.

ترکیه همچنین به نیروهای دموکراتیک سوریه که شهر منبج را از دست داعش آزاد کرده اند اخطار داده است تا بخش شرقی رود فرات عقب نشینی کنند و از این شهر خارج شوند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پیچیدگی‌های داخلی و منطقه‌ای عادی‌سازی روابط ترکیه و سوریه

بازی دوطرفه ترکیه در جنگ روسیه و اوکراین؛ پوتین برنمی‌تابد، اوربان می‌گوید اردوغان میانجی موفقی است

چرا تصمیم اردوغان برای دیدار با بشار اسد سوری‌های ساکن ترکیه را به شدت نگران کرده است؟