دیدار بشار اسد از یک صومعه و پرورشگاه بمناسبت کریسمس

دیدار بشار اسد از یک صومعه و پرورشگاه بمناسبت کریسمس
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه روز یکشنبه بمناسبت روز تولد عیسی مسیح، بهمراه خانواده اش از یک صومعۀ خواهران روحانی و یک پرورشگاه کودکان بی سرپرست در شمال دمشق بازدید…

بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه روز یکشنبه بمناسبت روز تولد عیسی مسیح، بهمراه خانواده اش از یک صومعۀ خواهران روحانی و یک پرورشگاه کودکان بی سرپرست در شمال دمشق بازدید کرد.

آگهی

این نخستین حضور رئیس جمهوری سوریه در انظار عمومی پس از پس گرفتن کامل حلب از گروههای مسلح ضددولتی است.

همزمان با این دیدار، تعدادی از مسیحیان حلب تولد پیامبر مسیحیان را برای نخستین بار طی چهار سال اخیر در کلیسای الیاس مقدس در این شهر گرامی داشتند.

نیروهای دولتی سوریه پس از چهار سال اشغال حلب، در اوایل ماه دسامبر توانستند شرق این حلب را کاملا از این گروههای مسلح پس بگیرند. خروج اعضای این گروهها و خانواده های آنها پس از چهار سال در پی پیشرویهای ارتش سوریه و نیروهای نظامی حامی بشار اسد نظیر روسیه، حزب الله و ایران میسر شد.

تخلیۀ شرق حلب با نظارت ناظران سازمان ملل و برخی از سازمان های انساندوستانه نظیر صلیب سرخ جهانی صورت گرفت و اعضای این گروهها به شهر ادلیب در شمال این کشور عزیمت کرده اند.

شرق حلب کاملا ویران شده اما به گزارش منابع خبری، ساکنان این منطقه به مرور به این بخش از شهر بازمی گردند. ارتش سوریه روز پنجشنبه، ۲۲ دسامبر در اختیار گرفتن کامل این شهر پس از خروج گروههای مسلح و وابستگان آنها را اعلام کرد.

همزمان با کنترل کامل این شهر، مسکو اعلام کرده است که دولت سوریه موافق از سرگیری گفت و گوها برای حل بحران سوریه در شهر آستانا، پایتخت قزاقستان و با حضور ایران، ترکیه و روسیه است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آغاز جشن‌های کریسمس در بیت‌المقدس

تظاهرات ضد اسد در سوریه؛ شلیک نیروهای امنیتی حزب بعث به معترضان در شهر سویدا

گوشه‌ای از اعتراضات دُروزی‌های سوریه به گرانی بنزین