جشن کریسمس در بیت لحم با حضور محمود عباس

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
جشن کریسمس در بیت لحم با حضور محمود عباس

همزمان با کریسمس زائران زیادی از سراسر جهان خود را به بیت لحم، در کرانه باختری رسانده اند تا در این جشن مسیحی شرکت کنند.

مراسم عشاء ربانی در کلیسای مهد (که به باور مسیحیان محل تولد حضرت عیسی است) توسط پیرباتیستا پیزابالا، اسقف اعظم کلیسای لاتین بیت المقدس و با حضور ۲۵۰۰ مومن مسیحی برگزار شد. او ضمن اظهار امیدواری نسبت به پایان جنگ در خاورمیانه، مهربانی و شفقت را برای پناهجویان طلب کرد.

این مراسم یک روز پس از قطعنامه سازمان ملل علیه شهرک سازی اسرائیل در سرزمین های اشغالی برگزار می شود و محمود عباس، رهبر تشکیلات خودگردان فلسطینی هم در آن حضور داشت.

جشن کریسمس در بیرون کلیسا با برنامه های مختلفی همراه بود. گردشگری از استرالیا ضمن ابراز خوشحالی از حضور در این جشن گفت: «احساس می کنم که بخت با من یار بوده که توانستم با خانواده ام اینجا باشم. هیجان انگیز است بویژه که قطعنامه سازمان ملل به نفع مردم فلسطین صادر شد و فکر می کنم که روز خیلی خاصی است.»

گردشگری از اتریش هم افزود: «بیت لحم محل تولد مسیح است. امروز برای ما روز ویژه ای است. اولین بار است که ۲۴ دسامبر اینجا هستم. ما همه اینجا خوشحالیم و این روز را جشن می گیریم.»

جشن کریسمس در سرزمین مقدس امسال با شور و هیجانی بیشتر و در حالی برگزار می شود که از خشونت های سالهای گذشته خبری نیست.