ادای احترام به قربانیان حادثه مرگبار برلین در دروازه براندنبورگ

ادای احترام به قربانیان حادثه مرگبار برلین در دروازه براندنبورگ
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در بزرگداشت خاطره قربانیان حمله مرگبار دوشنبه گذشته برلین، کنسرتی با شکوه در دروازه نمادین و قدیمی براندنبورگ این شهر و با حضور شهردار و شماری از گروه های موسیقی برگزار…

آگهی

در بزرگداشت خاطره قربانیان حمله مرگبار دوشنبه گذشته برلین، کنسرتی با شکوه در دروازه نمادین و قدیمی براندنبورگ این شهر و با حضور شهردار و شماری از گروه های موسیقی برگزار شد.

با وجود سردی هوا شعار «همگی با برلین» صدها تن را از نقاط مختلف در اینجا گرد هم آورد. گردشگری از اشتودگارد گفت: «ما اینجا آمدیم تا یاد قربانیان را گرامی بداریم و کریسمس را جشن بگیریم. حوادثی از این دست نباید ما را متوقف کند.» گردشگر دیگری از چستر بریتانیا گفت: «بزرگداشت یاد دیگران کار جالبی است اما آنچه رخ داده واقعا تلخ است و باید جلوی آن را گرفت و اجازه نداد که در آینده رخ دهد.»

این حاددثه مرگبار با ورود کامیونی به بازار کریسمس برلین و زیر گرفتن جمعیت حاضر روی داد و در جریان آن ۱۲ نفر جان باختند. سه روز پس از آن بازار کریسمس «براید شاید پلاتس» برلین کارش را از سر گرفت اما تلخی این حادثه از یادها نخواهد رفت. حاضران با روشن کردن شمع و نثار گل به جان باختگان ادای احترام کردند.

مظنون فراری این حمله روز جمعه در میلان و در جریان تعقیب و گریز به ضرب گلوله پلیس ایتالیا از پای درآمد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جزئیات حمله پاریس؛ تحقیقات آلمان و فرانسه در مورد چاقوکشی آرمان رجب‌پور و قصور روانپزشکی

افشای هویت عامل حمله مرگبار در پاریس؛ «آرمان رجب‌پور میاندوآب» کیست؟

تصاویری از بازار ویژه کریسمس در استراسبورگ فرانسه