شلیک ضدهوایی‌های تهران به سمت یک پهپاد مشکوک

شلیک ضدهوایی‌های تهران به سمت یک پهپاد مشکوک
نگارش از Soroush Jafari
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

خبرگزاری ایلنا گزارش کرد که یک پرنده هوایی که در اطراف خیابان کارگر و خیابان جمهوری در حال پرواز و فیلم‌برداری هوایی از مناطق ممنوعه تهران بود، توسط پدافند هوایی مورد هدف قرار گرفت.

براساس این گزارش این پهباد حوالی ساعت ۱۰ صبح روز جمعه سوم دی ماه در اطراف مراکز حساس حکومتی در حال پرواز و فیلم‌برداری بود که با شلیک ضد‌هوایی ساقط شد. صدای مورد هدف قرار گرفتن این پرنده هوایی در بخش‌های مرکزی شهر تهران شنیده شد.

این پرنده هوایی سرنگون شده از خیابان کارگر تهران به سمت جنوب در حال فیلم‌برداری از مناطق ممنوعه بوده است. بیت رهبری، مجمع تشخیص مصلحت نظام، نهاد ریاست جمهوری و بسیاری از ارکان‌های حساس حکومتی در این منطقه از تهران قرار دارند.

پس از انهدام این پهپاد محسن همدانی، معاون امنیتی استانداری تهران با بیان اینکه شی مورد هدف قرار گرفته در آسمان تهران امنیتی نبوده گفت: «آن شی یک هلی‌شات متعلق به سازمان صدا و سیما بوده است.» به گزارش خبرگزاری تسنیم وی افزود: «احتمالا هلی‌شات برای تهیه یک برنامه تلویزیونی به پرواز درآمده بود… به هر حال منطقه خیابان جمهوری جزو مناطق ممنوعه پرواز به حساب می‌آید و دوستان صداوسیما نیز بی‌دقتی کرده‌اند که با هوشیاری و بدون اینکه مسامحه‌ای در آن خصوص باشد، آن شی مورد هدف قرار گرفت.»

آقای همدانی با بیان اینکه لاشه این پرنده هوایی هنوز پیدا نشده است گفت: «این شی یک شی کوچکی بوده و پیدا کردن آن سخت است و موضوع نیز همان‌گونه که گفتم اصلا امنیتی نبوده و قرارگاه ثارالله تهران نیز پیگیر ماجراست.»


پیش از اعلام نظر معاون امنیتی استانداری تهران، «جام‌جم آنلاین» به نقل از یک منبع آگاه نوشته بود که صدای شلیک رگبار ضد هوایی صبح جمعه مربوط به تمرین آموزشی برای آزمایش تجهیزات نظامی و حفظ آمادگی نیروهای پدافند هوایی در سمت شرق تهران بوده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چرا ۲۰ هواپیما در امتداد آسمان ایران از مسیر خود منحرف شدند؟

هم‌پیمانی با قدرت‌های نوظهور اقتصادی؛ عضویت در بریکس چه دستاوردی برای ایران دارد؟

سازمان ملل خطاب به ایران: قانون تحقیرآمیز و سرکوب‌کننده عفاف و حجاب را لغو کنید