مظنون اصلی حمله برلین پنج سال پیش در جنوب ایتالیا بازداشت شده بود

مظنون اصلی حمله برلین پنج سال پیش در جنوب ایتالیا بازداشت شده بود
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مظنون اصلی حمله به بازار کریسمس برلین در اکتبر سال ۲۰۱۱ در شهر کوچکی در جنوب ایتالیا بازداشت شده بود؛ چند ماه پس از آنکه از تونس به اروپا رسید.

آگهی

مظنون اصلی حمله به بازار کریسمس برلین در اکتبر سال ۲۰۱۱ در شهر کوچکی در جنوب ایتالیا بازداشت شده بود؛ چند ماه پس از آنکه از تونس به اروپا رسید. انیس عامری آن زمان به دلیل اقدام به خشونت و دست داشتن در یک آتش سوزی از طرف دستگاه قضایی ایتالیا به چهار سال حبس محکوم شد.

ولید، یکی از برادرانش که ساکن روستایی در تونس است با تاکید بر این که انیس طی حبس متحول شده بود چنین گفت: «او اهل نماز و عبادت نبود. به ایتالیا رفت و آنجا مشکلاتی داشت. در آنجا در یک اردوگاه پناهجویی ‍پذیرفته شد؛ همان جایی که در سال ۲۰۱۱ آتش گرفت. بعد از آن چهار سال را در زندانی در ایتالیا گذراند. طی دوران حبس او متحول شده و وقتی زندان را ترک کرد آدم دیگری شده بود.»

عبدالقادر، دیگر برادر مظنون حمله برلین از او می خواهد که خود را تسلیم کند. او در این باره خطاب به برادرش گفت: «اگر برادرم به حرف من گوش می کند از او می خواهم که خود را تسلیم کند. اگر او دست به این اقدام زده او مجازات خواهد شد. اقدام او مایه افتخار خانواده و اطرافیانمان نیست. من از طرف خانواده و به نمایندگی از محله مان می گویم که او به دلیل مشکلات اقتصادی و برای کمک به ما اینجا را ترک کرد. او اهل این کارها نبود. اینجا همه ما را می شناسند. ما از این کارها نمی کنیم.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چرا قرار دادن سپاه پاسداران در لیست سازمان‌های تروریستی برای اتحادیه اروپا و بریتانیا آسان نیست؟

موزه غذاها و نوشیدنی‌های چندش‌آور؛ از مشروب مار و بچه موش‌ گرفته تا سوپ چشم‌گوسفندی

روسیه از انجام «عملیات ضد تروریستی» در داغستان خبر داد