ادامۀ انتقال غیرنظامیان و تخلیۀ شرق حلب از گروههای مسلح

ادامۀ انتقال غیرنظامیان و تخلیۀ شرق حلب از گروههای مسلح
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پس از توقف چند روزه نبرد در شرق حلب، انتقال غیرنظامیان و تخلیۀ گروههای مسلح و خانواده های آنها از این منطقه شامگاه یکشنبه از سرگرفته شد.

آگهی

پس از توقف چند روزه نبرد در شرق حلب، انتقال غیرنظامیان و تخلیۀ گروههای مسلح و خانواده های آنها از این منطقه شامگاه یکشنبه از سرگرفته شد.

هزاران نفر از مردم از چندین روز گذشته در خیابان های شرق حلب در انتظار انتقال به مناطق دیگر از جمله غرب حلب یا ادلیب بسر می برند.

انتقال غیرنظامیان از شرق حلب به مناطق تحت کنترل نیروهای دولتی به دلیل عدم موافقت برخی از گروههای مسلح که روستاهای کفریا و فوعه را در محاصره دارند با تخلیۀ ساکنان این روستاها متوقف شده بود.

این درحالیست که پنج دستگاه اتوبوس که برای خارج کردن تعدادی از ساکنان کفریا و فوعه به این منطقه اعزام شده بودند هدف حملۀ افراد مسلح قرار گرفتند که در نتیجۀ آن رانندۀ یکی از این اتوبوس ها کشته شد.

روستاهای کفریا و فوعه در نزدیکی ادلیب از دو سال پیش در محاصرۀ گروههای مسلح قرار دارند.

طبق توافق صورت گرفته، ساکنان این دو روستای عمدتا شیعه نشین، در ازای خروج اعضای گروههای مسلح و خانواده های آنها از شرق حلب تخلیه می شوند. با اینحال و به گفتۀ یک مقام نظامی ارتش سوریه، این حادثه از سرگیری انتقال غیرنظامیان و خروج اعضای گروههای مسلح از شرق حلب را تحت تاثیر قرار نخواهد داد.

سازمان دیده بان حقوق بشر سوریه با اشاره به هویت ناشناس حمله کنندگان از عدم توافق میان گروههای فتح الشام (شاخۀ القاعده در سوریه) و احرار الشام در مورد توافق بر سر تخلیۀ شرق حلب خبر می دهد.

بنا به اعلام تلویزیون ملی سوریه، بیش از ۱۰۰ دستگاه اتوبوس برای انتقال اعضای گروههای مسلح و خانواده های آنها از شرق حلب به این منطقه فرستاده شده اند. بنا به گفتۀ سازمان ملل، نزدیک به ۴۰۰۰۰ غیرنظامی هنوز در مناطق تحت اشغال گروههای مسلح ضد دولتی در شرق حلب بسر می برند.

همزمان با ادامۀ انتقال غیرنظامیان به حلب، شورای امنیت سازمان ملل قرار است روز دوشنبه بررسی متن قطعنامۀ اعزام ناظران بین المللی به حلب به منظور نظارت بر تخلیۀ شرق حلب از گروههای مسلح ضد دولتی و رای گیری در این مورد را آغاز کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

روسیه مخالف نظارت سازمان ملل بر روند تخلیه غیرنظامیان از حلب است

مخالفان مسلح در ادلب سوریه اتوبوس های ویژه حمل مجروحان را به آتش کشیدند

کشته شدن فرمانده ارشد سپاه در حمله هوایی به ساختمانی در کنار سفارت ایران در دمشق