بنا، کاربر هفت سالۀ توییتر به سلامت از حلب خارج شد

Access to the comments نظرها
نگارش از Pooneh Irani
بنا، کاربر هفت سالۀ توییتر به سلامت از حلب خارج شد

بنا، دختر هفت ساله ساکن حلب که به دلیل توییت هایش از زندگی طاقت فرسای ساکنان این شهر به شهرت جهانی رسیده، در میان اولین گروه از غیرنظامیانی است که موفق به ترک حلب شدند.

این گروه از ساکنان شرق حلب، که تعداد آنها به حدود پانصد نفر می رسد، در پی توافق ترکیه و روسیه از این منطقه جنگ زده تخلیه شدند.

بنا العابد از سپتامبر ۲۰۱۶ میلادی و به کمک مادرش فاطمه که معلم زبان انگلیسی است، توییت میکند.

مادر بنا می گوید: «من و بنا می خواهیم به همه جهان بگوییم چقدر کودک و انسان در شرق حلب هستند و چقدر از جنگ و بمب و همه چیز رنج میکشند برای اینکه هیچ زندگی در آنجا نیست.»

توییت های بنا درباره زندگی مردم شرق حلب در زیر بمباران شدید، کمبود مواد غذایی و نبود امکانات پزشکی توجه بسیاری را به خود جلب کرده و ده ها گزارش و مقاله در ماه های اخیر درباره او و توییت هایش منتشر شده است.

بسیاری از شخصیت های مشهور جهانی نیز به توییت های بنا واکنش نشان دادند، از جمله جی.کی. رولینگ، خالق هری پاتر که نسخه دیجیتال کتاب هایش را برای بنا ارسال کرد.

همزمان گروهی نیز توانایی دختری هفت ساله برای نوشتن به زبان انگلیسی را زیر سوال برده اند و حساب کاربری او را، حسابی جعلی می دانند که با هدف تبلیغات علیه دولت سوریه راه اندازی شده است.