خشم و انفعال غرب در قبال وقایع جاری در حلب

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
خشم و انفعال غرب در قبال وقایع جاری در حلب

در حالی که سوریه و متحد استراتژیکش، روسیه خود را برای جشن پیروزی بر ضد شورشیان مسلح در حلب آماده می کنند، غرب، سرخورده از ناتوانی در میدان عمل، مایوسانه به تحولات اخیر واکنش نشان می دهد. سازمان ملل متحد مدعی است بیش از یکصد غیر نظامی در جریان بمباران ها و نیز هجوم نیروهای وفادار به اسد در حلب جان خود را از دست داده اند.

ساماناتا پاور، سفیر ایالات متحده آمریکا در سازمان ملل متحد در سخنانی کنایه آمیز گفت: «این طنابی است که سه کشور عضو سازمان ملل متحد به دور غیر نظامیان پیچیده اند. شما باید شرم کنید. اما به جای آن جسورتر شده اید و خود رابرای حملات بعدی آماده می کنید. واقعا توان شرم کردن ندارید؟ آیاهیچ چیزشما را شرمنده نمی کند؟»

وزیر خارجه بریتانیا نیز بار دیگر بر موضع کشورش بر برکناری اسد تاکید کرد و از روسیه خواست دست از حمایت رژیم دمشق بردارد. بوریس جانسون گفت: «امروز خبرهایی ازحلب دریافت کردم و مطمئنم بسیاری ازشما نیز در جریان آن قرار گرفته اید. اکنون این روسها هستند که مانع تخلیه مجروحین و کارکنان خدمات پزشکی از مناطقی می شوند که همچنان در زیر حملات آنهاست.»

طی روزهای گذشته در نقاط مختلف دنیا تظاهراتی در حمایت از ساکنان حلب برگزار شد. در پاریس عفو بین الملل برای اجتماع اعتراض آمیز فراخوان داد و روز سه شنبه نیز مهاجران سوری در برلین آلمان در اعتراض به وقایع جاری در حلب دست به تظاهرات زدند.