Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

بیش از ۲۰ هزار تن از ساکنان شرق حلب خانه هایشان را ترک کردند

بیش از ۲۰ هزار تن از ساکنان شرق حلب خانه هایشان را ترک کردند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در حالیکه نبرد در شرق حلب به شدت ادامه دارد، تنها در نیم روز شنبه بیش از ۲۰ هزار تن از ساکنان این منطقه خانه هایشان را ترک و به غرب حلب پناه برده اند.

آگهی

در حالیکه نبرد در شرق حلب به شدت ادامه دارد، تنها در نیم روز شنبه بیش از ۲۰ هزار تن از ساکنان این منطقه خانه هایشان را ترک و به غرب حلب پناه برده اند. خبرگزاری اینترفکس با تایید این خبر گفته که بیش از ۱۲۰۰ تن از مخالفان مسلح نیز سلاح هایشان را زمین گذاشته اند.

ژنرال ایگور کوناچنکوف، سخنگوی وزارت دفاع روسیه: « ۱۲۱۷ پیکارجو سلاحشان را زمین گذاشته اند و موجی از مردم از طریق مناطق حایل ایجاد شده در بخش های تحت کنترل دولت سوریه، در حال خروج از شرق حلب هستند. امروز ۹۳ درصد شهر حلب در کنترل حاکمیت سوریه است. به آنهایی که طی ماه های گذشته برای ارسال کمک های انسانی به حلب ابراز آمادگی کرده بودند اعلام می کنیم که ۵۰ هزار تن از ساکنان حلب که از بخش های شرقی این شهر فرار کرده اند نیازمند کمک های انسانی اند.»

نیروهای وابسته به دولت سوریه و جنگنده های روس روز شنبه نیزمواضع مخالفان مسلح را زیر آتش سنگین قرار دادند. با وجود پیشروی های سریع نیروهای دولتی طی هفته اخیر، مقاومت مخالفان مسلح روند این پیشروی را کند کرده است.

پیش تر سازمان ملل اوضاع انسانی در مناطق تحت درگیری در شرق حلب را بحرانی توصیف کرده بود. انتشار خبرهایی مبنی بر ناپدید شدن صدها تن در شرق حلب پس از فرار و پناه آوردن به مناطق تحت کنترل دولت سوریه و نیز جلوگیری از شهروندانی که در حال ترک حلب هستند و هدف گلوله قرار دادن آنها از سوی مخالفان مسلح نگرانی سازمان ملل را برانگیخته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سازمان ملل: مخالفان مسلح از خروج غیرنظامیان جلوگیری می کنند

تصویب قطعنامه سازمان ملل درباره آتش بس در سوریه

دیده‌بان حقوق بشر سوریه: ۶ شبه‌نظامی طرفدار ایران در حملات اسرائیل به سوریه کشته شدند