رئیس سازمان اطلاعات بریتانیا: روسیه مانع شکست داعش است

رئیس سازمان اطلاعات بریتانیا: روسیه مانع شکست داعش است
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

رئیس دستگاه امنیت خارجی بریتانیا می گوید که گروه «دولت اسلامی» با استفاده از از فرصت «بمباران سوریه توسط روسیه» قصد حمله به بریتانیا و متحدانش را دارد.

آگهی

رئیس دستگاه امنیت خارجی بریتانیا می گوید که گروه «دولت اسلامی» با استفاده از فرصت «بمباران سوریه توسط روسیه» قصد حمله به بریتانیا و متحدانش را دارد.

به گفته الکس یانگر، مقام ارشد امنیتی بریتانیا، «روسیه و بشار اسد از شکست داعش جلوگیری کرده اند و تلاش دارند تا سوریه را تبدیل به بیابان کنند.»

رئیس سازمان اطلاعات بریتانیا در یک سخنرانی گفت: «ابعاد تهدید بی سابقه است. دستگاه های اطلاعاتی و امنیتی بریتانیا از ۱۲ توطئه تروریستی از ژوئن ۲۰۱۳ تاکنون پرده برداشته اند. ام آی ۵ و پلیس به صدها مورد تحقیق درباره قصد حمایت یا انجام جنایت علیه شهروندان ادامه می دهند.»

وقوع یک سلسله بمبگذاری انتحاری در پایتخت بریتانیا، ژوئیه سال ۲۰۰۵میلادی جهان را در شوک فرو برد. یک دستگاه اتوبوس عمومی و سه ایستگاه مترو هدف بمبگذاران بود. این عملیات تروریستی ۵۲ کشته و ۷۰۰ مجروح برجا نهاد.

با پیدایش گروه «دولت اسلامی» مشهور به داعش، افزایش شمار گروه های جهادی در خاورمیانه و موج مهاجرت غیرقانونی به اروپا، بریتانیا باری دیگر امنیت شهروندانش را در معرض خطر می بینید.

جنگ داخلی سوریه از سال ۲۰۱۱ میلادی آغاز شد. این جنگ به تهدیدی علیه قدرت های اقتصادی و نظامی جهان بدل شده است و در همین حال حکومت بعث بشار اسد از سوی جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه حمایت می شود.

سوریه در جریان دوران تحولات سیاسی کشورهای عرب زبان خاورمیانه که به «بهار عرب» شهرت یافت با خیزش عمومی علیه بشار اسد رو به رو بود. تظاهرات مسالمت آمیز ده ها هزار تن از شهروندان این کشور با برخورد نظامی رو به رو شد. به مرور رویارویی مردم و حکومت در قالب اعتراض های خیابانی با سربرآوردن گروه های شورشی مسلح به فراموشی سپرده شد.

ایالات متحده آمریکا، کشورهای حوزه خلیج فارس و قدرت های مطرح در اتحادیه اروپا خواستار کناره گیری بشار اسد از قدرت هستند.

ویرانی شهر تاریخی حلب، شمار قابل توجه کشته شدگان غیرنظامی و آواره شدن ده ها هزار تن از ساکنان از فجایع دهه های اخیر در تاریخ خاورمیانه است.

If you believe #Putin_Assad_Iran propaganda, then you must believe that the #Nazis liberated the #Holocaust survivors. #Syriapic.twitter.com/kAApiKnG92

— شبكة الثورة السورية (@RevolutionSyria) December 8, 2016

The head of MI6, has warned that Russia's actions in Syria could create a further terrorism risk for Britain and the rest of the world. pic.twitter.com/Mt04pVQg3Y

— Channel 4 News (@Channel4News) December 8, 2016

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بافتنی‌های پشمی مادربزرگ ۹۴ ساله و شگفتی‌هایش

نخستین حضور عمومی پادشاه بریتانیا بعد از اعلام ابتلا به سرطان

عکس دستکاری شده دیگری از کیت میدلتون؛ همسر ولیعهد با تصویر ملکه بریتانیا چه کرده است؟