Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

تلاش برای جلوگیری از حضور اصلاح طلبان در مراسم روز دانشجو

تلاش برای جلوگیری از حضور اصلاح طلبان در مراسم روز دانشجو
Copyright 
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

الب‌ترین بخش اعتراض دانشجویان بسیجی زمانی بود که با سر دادن سرود «یار دبستانی من» رئیس جمهوری را بدرقه کردند.

آگهی

مراسم روز دانشجو در ایران با رویدادهای حاشیه‌ای قابل توجهی همراه بود. روز سه‌شنبه ۱۶ آذر، مدیریت برخی دانشگاه‌ها و همچنین شماری از «تشکل‌های دانشجویی» برای حضور چهره‌های مطرح سیاسی از جناح میانه‌رو و اصلاح‌طلب در مراسم روز دانشجو مانع ایجاد کردند. به گزارش ایسنا، غلامحسین کرباسچی که با دعوت انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علامه طباطبایی برای سخنرانی در مراسم روز دانشجو سالن شهید بهشتی این دانشگاه حاضر شده بود، در واکنش به شعار جمعی ازدانشجویان مخالف خود، از سخنرانی در این مراسم خودداری کرد.

از سوی دیگر خبرگزاری ایلنا نوشت که با وجود دعوت از مصطفی تاجزاده برای حضور در مراسم روز دانشجو و اخذ مجوز از مدیریت دانشگاه امیرکبیر، نیم ساعت قبل از شروع برنامه از حضور وی در دانشگاه جلوگیری کردند. هویت گروهی که از ورود آقای تاجزاده به دانشگاه امیرکبیر جلوگیری کردند، اعلام نشده است. گفته می‌شود که بهزاد نبوی، از دیگر چهره‌های اصلاح‌طلب نیز قرار بود در این مراسم شرکت کند که موفق به حضور در این مراسم نشد.

علی مطهری، نایب رئیس مجلس از مدعوین مراسم روز دانشجو در دانشگاه امیرکبیر بود اما به گفته مجری این مراسم، دادستانی تهران با فرستادن نامه ای، بسیاری از مهمانان دیگر را از ورود به این مراسم منع کرده است. مجری مراسم همچنین اعلام کرد ویدئوکلیپ روز دانشجو به دلیل وجود تصویر مجید توکلی، کنشگر دانشجویی در آن، اجازه پخش نیافته است.

روز سه‌شنبه در محل سخنرانی رئیس جمهوری، حسن روحانی در دانشکده ادبیات دانشگاه تهران نیز دانشجویان موافق و مخالف دولت هرکدام شعارهایی نظیر «مرگ بر فتنه گر» و «روحانی زنده باد» سر دادند. در بیرون از محل سخنرانی نیز عده‌ای از دانشجویان از تشکل بسیج دانشجویی، ضمن انتقاد از عملکرد دولت در زمینه اقتصادی و همچنین مساله برجام و نیز با حمله به سیاست‌های دولت آمریکا و با در دست داشتن پلاکارد شعار سر دادند. جالب‌ترین بخش اعتراض دانشجویان بسیجی زمانی بود که با سر دادن سرود «یار دبستانی من» رئیس جمهوری را بدرقه کردند.

وزارت کشور نیز در بیانیه ای، انتساب لغو برخی از برنامه های مراسم ۱۶ آذر امسال به این وزارتخانه را تکذیب کرده و مسئولیت آن را بر عهده دانشگاه های دعوت کننده دانسته است. برای خواندن متن بیانیه وزارت کشور در این زمینه، اینجا را کلیک کنید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مراسم ادای احترام مقامات کشورهای خارجی به ابراهیم رئیسی و دیگر کشته‌شدگان سانحه سقوط بالگرد

مراسم تشییع رئیسی در مشهد: تحقیقاتی در باره حادثه بالگرد همزمان با طرح ابهام‌ها در دست انجام است

سقوط بالگرد رئیسی و تلاش برای حفظ غرور ملی در عرصه دیپلماسی نظامی؛ پهپاد را ایران پیدا کرد یا ترکیه؟