Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

رئیس مجلس ایران: سایر دستگاه‌ها هم حساب‌های مشابه قوه‌ قضائیه دارند

رئیس مجلس ایران: سایر دستگاه‌ها هم حساب‌های مشابه قوه‌ قضائیه دارند
Copyright 
نگارش از Soroush Jafari
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

علی لاریجانی، رئیس مجلس ایران در واکنش به انتقادها از حساب‌های «شخصی» رئیس قوه قضائیه گفت که موضوع اختلاس در قوه قضائیه صحیح نیست و در ریاست جمهوری و سایر دستگاه‌ها و سازمان‌های جمهوری اسلامی نیز چنین حساب‌هایی وجود دارد.

این اظهارات علی لاریجانی در پاسخ به تذکر محمود صادقی، نماینده مردم تهران در جلسه علنی روز یکشنبه ۱۴ آذر ماه مجلس بیان شد. طی ماه گذشته برخی رسانه‌های ایران فاش کرده‌ بودند که صادق آملی لاریجانی، رئیس قوه قضائیه، ۶۳ حساب شخصی به نام خود دارد که سود بانکی تعلق‌ گرفته به این حساب‌ها سالانه ۲۵۰ میلیارد تومان است. محمود صادقی نیز چندی قبل در ارتباط با این ماجرا در صحن علنی مجلس خواستار شفاف‌سازی رئیس قوه قضائیه شده بود.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت علی لاریجانی، رئیس مجلس ایران با دفاع از برادر خود گفت: «این دروغ بزرگي بود كه در مجلس متاسفانه در مورد رئيس قوه قضائيه بيان شد، بنده اسناد را خودم از نزديك ديده‌ام. هزار ميليارد تومان به نام قوه قضائيه است،‌ من تعجب مي كنم در مجلس با انگيزه‌های سياسي می‌آيند رئيس قوه قضائيه را متهم می‌كنند،‌ ما بحث‌مان با شخص نيست. اگر انتقاد باشد من جزو جلوداران مجلس هستم اما نبايد از تريبون مجلس دروغ به رئيس يكی از قوا نسبت داده شود،‌ حرف يك شبكه ضد انقلاب خارجي را بيايند در داخل كشور آن هم درخانه ملت بازگو كنند.»

لاریجانی با بیان اینکه صادقی در سخنان خود به رئیس قوه قضائیه تهمت زده، افزود: «به آقای صادقی گفتم این حساب ها مربوط به قوه قضائیه است و حساب شخصی نیست… در ریاست جمهوری و دستگاه‌های دیگر نیز بودجه‌هایی وجود دارد و نمی‌توان گفت این بودجه‌ها به نام شخص است و موضوع بیان شده سوء تفاهم بود.»

محمود صادقی، نماینده مردم تهران نیز روز یکشنبه در تذکری به رئیس مجلس گفت که حکم جلب وی «برخلاف نص صریح اصل ۸۶ قانون اساسی و برخلاف آیین‌نامه داخلی مجلس» بوده است. وی افزود: «بنده در نطق ۲۴ آبان سال جاری خود به رئیس قوه قضائیه تهمت نزدم و تنها سئوالی از وزیر اقتصاد پرسیده‌ام.»

این نماینده مجلس با انتقاد از رفتار قوه قضائیه افزود: «یکشنبه گذشته همچون دزدان و آدم‌ربایان در جلوی بنده کمین کرده بودند که مرا شبانه به دادستانی ببرند… دستگاه قضایی رفتار ساختارشکنانه کرده است و با حکم یک دادستان نابخرد یک نماینده مجلس را جلب می‌کنند که این جامعه را به تشنج می‌کشد.»

پرسش یک نماینده دیگر مجلس #ایران درباره حساب‌های بانکی رئیس قوه قضائیه https://t.co/tL5dUZo6IDpic.twitter.com/FCkbfqHBcP

— euronews فارسی (@euronews_pe) November 24, 2016

محمود صادقی یکشنبه هفتم آذر خبر داده بود که ماموران، هنگام بازگشت وی به خانه‌اش برای بازداشت او آمده بودند اما با مقاومت خود را داخل خانه رسانده بود. پس از آن روز سه‌شنبه نهم آذر ماه دادستانی تهران اعلام کرد که محمود صادقی در دادسرای فرهنگ و رسانه حضور یافته و پس از بازپرسی با قرار کفالت آزاد شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ایران برای از سرگیری مذاکرات هسته‌ای با آمریکا اعلام آمادگی کرد

وزارت اطلاعات از دستگیری طراح انفجارهای کرمان و انتقال او به داخل ایران خبر داد

پیام پزشکیان، رئيس جمهوری منتخب ایران به «جهان جدید»: برای گفت‌وگوی سازنده با اروپا آماده‌‌ام