Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

وکیل آفرین چیت‌ساز: از حسین الله‌کرم شکایت می‌کنیم

وکیل آفرین چیت‌ساز: از حسین الله‌کرم شکایت می‌کنیم
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

محمد مقیمی، وکیل مدافع آفرین چیت‌ساز اعلام کرد از حسین الله‌ کرم، به دلیل متهم کردن موکلش به داشتن ارتباط غیراخلاقی، شکایت خواهد کرد.

آقای مقیمی شامگاه چهارشنبه ۱۰آذر/۳۰ نوامبر در صفحه فیسبوک خود نوشت: «در حالیکه موکلم آفرین چیت‌ساز اول در زندان اوین در حال گذراندن دوران محکومیت خود می‌باشد و به دلیل پارگی مینیسک دو زانو از وضعیت جسمی خوبی برخوردار نیست، اشخاصی در فضای مجازی به انتشار مطالبی کذب و به‌دور از اخلاق علیه ایشان اقدام کرده اند که می‌تواند از مصادیق بارز افترا، نشر اکاذیب و جرایم ضد عفت و اخلاق عمومی از طرف این اشخاص باشد… بدیهی است که دادخواهی در این خصوص حق مسلم موکلم و خانواده اش می‌باشد. بنابراین، در اسرع وقت نسبت به تعقیب کیفری این اشخاص از طریق مجاری قانونی و قضایی اقدام خواهد شد.»

حسین‌ الله کرم، رئیس شورای هماهنگی انصار حزب الله سه روز پیش با انتشار متنی در صفحه اینستاگرام خود، بدون اشاره به نام کامل خانم چیت‌ساز، «آ.چ» را جاسوس خوانده و نوشته بود که وی در جریان « اعترافات جدید خود نام چهار وزیر دیگر روحانی را به زبان آورده و مدعی ارتباط‌ غیراخلاقی با وزرای دولت شده است؛ اعترافاتی که پرونده‌ی فساد اخلاقی در کابینه را وارد فاز جدیدی کرده است که میتواند منجر به سونامی شرمساری شود. لازم به ذکر است اعترافات خانم‌ «چ» به ارتباط غیراخلاقی با علی جنتی منجر به استعفای ایشان از وزارت ارشاد شده بود.»

اعتراف یک جاسوسه به ارتباط غیراخلاقی با 5 وزیر کابینه گفته میشود خانم[ آ.چ] که به جرم #جاسوسی در بازداشت به سر میبرد در اعترافات جدید خود نام چهار وزیر دیگر #روحانی را به زبان آورده و مدعی #ارتباط‌غیر_اخلاقی با وزرای دولت شده است ؛ اعترافاتی که پرونده‌ی فساد اخلاقی در کابینه را وارد فاز جدیدی کرده است که میتواند منجر به #سونامی_شرمساری شود. لازم به ذکر است اعترافات[ #خانم_چ]به ارتباط غیراخلاقی با #علی_جنتی منجر به استعفای ایشان ا(بنا به گفته يكى از نمايندگان مجلس شوراى اسلامى)ز وزارت ارشاد شده بود.انشاالله در باره ديگر وزرا صحت نداشته باشد.

Une photo publiée par صفحه رسمي دكتر حسين الله كرم (@hosein.allahkaram) le 27 Nov. 2016 à 14h04 PST

بی‌بی‌سی فارسی به نقل از وکیل خانم چیت ساز گزارش کرده است از نظر حقوقی آقای الله کرم نمی‌توانسته به محتویات پرونده دسترسی داشته باشد، چرا که پرونده امنیتی بوده و او جزو تیم بازجویی یا قضایی نبوده است. آقای مقیمی خواهان توقف طرح ادعاهای این چنینی شده است.

آفرین چیت‌ساز، روزنامه نگار روزنامه ایران پاییز سال گذشته در ارتباط با آنچه نهادهای امنیتی ایران «جریان نفوذ» می‌خوانند، بازداشت شد. دادگاه انقلاب تهران وی را به ده سال زندان محکوم کرد اما دادگاه تجدیدنظر مدت حبس وی را به دو سال کاهش داد.

در روزهای گذشته و به‌ویژه پس از طرح سئوال درباره حساب‌های بانکی رئیس قوه قضائیه در مجلس شورای ایران و بروز تنش میان دو قوه قضائیه و مقننه، بحث حدود قانونی و اخلاقی ایراد اتهام در رسانه‌های ایرانی و در میان کاربران شبکه‌های اجتماعی داغ شده است.

برای روشن شدن فرق بین تهمت و سوال:
اگرکسی از کسی بپرسد،آیااین صحت دارد که شمافرزندنامشروع پدرومادر خودهستید؟
به نظرشمااین سوال است یا تهمت؟

— غلامعلی حداد عادل (@HaddadAdel_ir) 29 novembre 2016

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

خودکشی همزمان دو خواهر نوجوان در تهران

ایران برای از سرگیری مذاکرات هسته‌ای با آمریکا اعلام آمادگی کرد

وزارت اطلاعات از دستگیری طراح انفجارهای کرمان و انتقال او به داخل ایران خبر داد