داعش می گوید دو سرباز ترکیه را به اسارت گرفته است

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
داعش می گوید دو سرباز ترکیه را به اسارت گرفته است

همزمان با ادامۀ نبردها در منطقۀ الباب در شمال سوریه، دو سرباز ارتش ترکیه در این منطقه مفقود شده اند.

پایگاه اینترنتی اعماق وابسته به داعش اعلام کرده این دو سرباز را در منطقۀ الباب به اسارت گرفته است. ترکیه که از چند ماه پیش نیروهای نظامی خود را وارد خاک سوریه کرده می گوید در کنار گروههای مسلح مخالف دولت این کشور با داعش می جنگد.

از سوی دیگر، وزارت دفاع آمریکا نیز در گزارشی، اشتباه انسانی را عامل بمباران مواضع سربازان سوری در سپتامبر گذشته عنوان کرده است.

پیتر کوک، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا در این باره می گوید: « آنها در وضعیتی که قرار داشتند مطمئن بودند که اهداف شان، نیروهای داعش هستند و مشخص شده است که چنین نبود. آنها در اثر این اشتباه مواضع نیروهای دولتی را بمباران کرده اند. به دلایلی آنها باور داشتند که مواضع داعش را بمباران می کنند. عوامل متعددی در این میان نقش داشتند و ما از انها چیزهایی را یاد خواهیم گرفت.»

در جریان این بمباران جنگنده های آمریکایی که روز هفدهم سپتامبر در منطقۀ دیرالزور صورت گرفت، دست کم ۹۰ نیروی نظامی سوری کشته شدند.

علاوه بر ادامۀ نبردها در شمال سوریه، درگیری ها میان نیروهای دولتی و متحدان سوریه با گروههای مسلح ضد دولتی در شرق حلب ادامه دارد.

طی روزهای گذشته نیروهای وفادار به دولت سوریه توانسته اند تعدادی از مناطق تحت اشغال این گروهها را به تصرف خود درآورند. شکست گروههای مسلح ضد دولتی در این مناطق و بازپس گیری برخی از محلات مهم مانند مساکن حنانو و صخور توسط دولت موجب کوچ هزاران نفر از غیرنظامیان بخش شرقی حلب به بخش غربی این شهر شده است.