Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

ترامپ: برای تمرکز بر ریاست جمهوری فعالیت های تجاری خود را واگذار می کنم

ترامپ: برای تمرکز بر ریاست جمهوری فعالیت های تجاری خود را واگذار می کنم
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری منتخب ایالات متحده آمریکا گفته است که فعالیت های اقتصادی خود را برای تمرکز بر ریاست جمهوری رها خواهد کرد.

آگهی

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری منتخب ایالات متحده آمریکا گفته است که فعالیت های اقتصادی خود را برای تمرکز بر ریاست جمهوری رها خواهد کرد.

او در پیامی توییتری اعلام کرده که در حال تنظیم اسناد حقوقی برای واگذاری امور تجاری خود است زیرا ریاست جمهوری وظیفه بسیار مهمتری است. او همچنین گفته است روز پانزدهم دسامبر در دیداری با اعضای خانواده اش این موضوع را با اعضای خانواده مطرح خواهد کرد.

Hence, legal documents are being crafted which take me completely out of business operations. The Presidency is a far more important task!

— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) November 30, 2016

همزمان روز چهارشنبه آقای ترامپ ویلبر راس، میلیاردر و سرمایه دار آمریکایی را برای پست وزارت بازرگانی معرفی کرد. آقای راس ۷۸ ساله از منتقدان جدی توافق تجارت آزاد است.

رئیس جمهوری منتخب ایالات متحده آمریکا همزمان استیون منوچین را نیز به عنوان وزیر خزانه داری کابینه خود برگزید.

آقای منوچین بانکدار پیشین و سرمایه گذار بخش خصوصی است و در جریان رقابت های انتخاباتی مدیریت امور مالی ستاد دونالد ترامپ را برعهده داشت. وی تا سال ۲۰۰۲ میلادی و برای مدت ۱۷ سال در شرکت خدمات مالی و بانکداری «گلدمن ساکس» فعالیت می کرد.

آقای منوچین گفت: «مهمترین اولویت ما اقتصاد است و باید رشد اقتصادی کشور را به ۳ تا ۴ درصد برسانیم. همچنین تمرکز بر مسائل مربوط با کارگران آمریکایی نیز از دیگر اولویت های ما است.»

دومین دیدار میت رامنی با دونالد ترامپ

دومین دیدار آقای ترامپ با میت رامنی گمانه زنی ها را نسبت به احتمال حضور او در راس وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا تقویت کرده است.

میت رامنی، نامزد سابق انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و از منتقدان جدی دونالد ترامپ سه شنبه شب در یک ضیافت شام در منهتن با رئیس جمهوری منتخب دیدار کرد.

از آقای رامنی، فرماندار سابق ایالت ماساچوست آمریکا در حالی به عنوان اصلی ترین گزینه برای وزارت خارجه یاد می شود که پیش تر از افرادی همچون رودی جولیانی، مشاور قدیمی ترامپ و سناتور باب کروکر نیز برای کسب این سمت نام برده شده بود.

احتمال انتخاب آقای رامنی برای پست وزارت خارجه انتقادهایی را از سوی هواداران دولت ترامپ به همراه داشته است. کلیان کانوی، رئیس ستاد انتخابات ترامپ به صراحت با حضور وی در دولت آقای ترامپ مخالفت کرده است.

میت رامنی پس از انتخابات ریاست جمهوری و پیروزی آقای ترامپ، خطاب به آمریکایی ها گفته بود که به نظر او ترامپ رئیس جمهور مناسبی برای کشور نیست.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

وزیران خزانه داری و اقتصاد کابینه دونالد ترامپ معرفی شدند

تام پرایس، وزیر بهداشت و خدمات انسانی کابینه ترامپ می شود

بایدن پس از اشتباه گرفتن زلنسکی با پوتین: مصمم به ادامه رقابت هستم و ترامپ را شکست خواهم داد