وزیران خزانه داری و اقتصاد کابینه دونالد ترامپ معرفی شدند

وزیران خزانه داری و اقتصاد کابینه دونالد ترامپ معرفی شدند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری منتخب ایالات متحده آمریکا روز چهارشنبه استیون منوچین را به عنوان وزیر خزانه داری کابینه خود معرفی کرد.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری منتخب ایالات متحده آمریکا روز چهارشنبه استیون منوچین را به عنوان وزیر خزانه داری کابینه خود معرفی کرد.

آگهی

آقای منوچین بانکدار پیشین و سرمایه گذار بخش خصوصی است و در جریان رقابت های انتخاباتی مدیریت امور مالی ستاد دونالد ترامپ را برعهده داشت. وی تا سال ۲۰۰۲ میلادی و برای مدت ۱۷ سال در شرکت خدمات مالی و بانکداری «گلدمن ساکس» فعالیت می کرد.

همزمان ویلبر راس، میلیاردر و سرمایه دار آمریکایی نیز برای پست وزارت بازرگانی معرفی شده است. آقای راس ۷۸ ساله از منتقدان جدی توافق تجارت آزاد است.

روز سه شنبه نیز الین چائو به عنوان گزینه مورد نظر آقای ترامپ برای وزارت حمل و نقل برگزیده شد. وی که همسر سناتور مک کانل از جمهوریخواهان کنگره آمریکا است پیش تر و در دوران ریاست جمهوری جورج بوش، وزیر کار بود.

دومین دیدار میت رامنی با دونالد ترامپ

دومین دیدار آقای ترامپ با میت رامنی همچنین گمانه زنی ها را نسبت به احتمال حضور او در راس وزارت خارجه ایالات متحده تقویت کرده است.

میت رامنی، نامزد سابق انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و از منتقدان جدی دونالد ترامپ سه شنبه شب در یک ضیافت شام در منتهتن با رئیس جمهوری منتخب دیدار کرد.

از آقای رامنی، فرماندار سابق ایالت ماساچوست آمریکا در حالی به عنوان اصلی ترین گزینه برای وزارت خارجه یاد می شود که پیش تر از افرادی همچون رودی جولیانی، مشاور قدیمی ترامپ و سناتور باب کروکر نیز برای کسب این سمت نام برده شده بود.

احتمال انتخاب آقای رامنی برای پست وزارت خارجه انتقادهایی را از سوی هواداران دولت ترامپ به همراه داشته است.
کلیان کانوی، رئیس ستاد انتخابات ترامپ بصراحت با حضور وی در دولت آقای ترامپ مخالفت کرده است.

میت رامنی پس از انتخابات ریاست جمهوری و پیروزی آقای ترامپ، خطاب به آمریکایی ها گفته بود که به نظر او ترامپ رئیس جمهور مناسبی برای کشور نیست.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

روپرت مرداک در ۹۲ سالگی ریاست دو شرکت رسانه‌ای خود را به پسرش واگذار کرد

ادعای نویسنده کتابی جدید درباره مرداک: آرزوی میلیاردر ۹۲ ساله آمریکایی شنیدن خبر مرگ ترامپ است

بایدن در مجمع عمومی سازمان ملل بر جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای تاکید کرد