Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

کنترل یک منطقه کلیدی دیگر در شرق حلب توسط نظامیان سوری

کنترل یک منطقه کلیدی دیگر در شرق حلب توسط نظامیان سوری
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

نیروهای ارتش سوریه می گویند، توانسته اند یک منطقه کلیدی دیگر در شرق شهر حلب را از تصرف شبه نظامیان مسلح خارج کنند.

آگهی

نیروهای ارتش سوریه می گویند، توانسته اند یک منطقه کلیدی دیگر در شرق شهر حلب را از تصرف شبه نظامیان مسلح خارج کنند. تلویزیون دولتی سوریه با اعلام این خبر، تاکید کرد که مناطق صاخور و حیدریه در شمال شرق حلب در حال حاضر در اختیار نیروهای ارتش سوریه است.

پیش تر نیز منابع نظامی سوریه از تصرف دو منطقه جبل بدرو و مساکن هنانو در شرق حلب خبر داده بودند. ارتش سوریه و متحدانش از دو هفته پیش عملیاتی گسترده برای بازپس گیری مناطق شرقی شهر حلب از دست شبه نظامیان مسلح آغاز کرده اند.

با پیشروی نظامیان سوری به سمت مناطق شرقی حلب، صدها غیرنظامی به سمت مناطق تحت کنترل این نیروها گریخته اند. سازمان نظارت بر حقوق بشر سوریه می گوید در حال حاضر حدود ۴۰۰ غیرنظامی به منطقه مساکن هنانو که به کنترل نیروهای ارتش درآمده، رفته اند.

Tonight we have no house, it's bombed & I got in rubble. I saw deaths and I almost died. – Bana #Aleppopic.twitter.com/arGYZaZqjg

— Bana Alabed (@AlabedBana) November 27, 2016

همزمان سازمان های حقوق بشری تخمین می زنند که حدود ۲۵۰ هزار نفر از جمله صد هزار کودک در این مناطق با کمبود امکانات و مایحتاج اولیه مواجهند.

مناطق شرقی شهر حلب از سال ۲۰۱۲ میلادی تحت کنترل شبه نظامیان مخالف بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه است و پس گرفتن این مناطق توسط نیروهای دولتی سوریه موفقیتی بزرگ برای دولت سوریه به شمار می رود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

غیرنظامیان شرق حلب به غرب این شهر فرار می کنند

ارتش سوریه منطقه «جبل بدرو» دومین منطقه شورشیان در شرق حلب را تصرف کرد

تظاهرات مخالفان اسد در سیزدهمین سالگرد قیام؛ چهار کشور غربی: جنگ در سوریه تمام نشده است