Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

رقابت های اتومبیلرانی فرمول یک۲۰۱۶ به نام نیکو رزبرگ ثبت شد

رقابت های اتومبیلرانی فرمول یک۲۰۱۶ به نام نیکو رزبرگ ثبت شد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سرانجام با رقابتهای جایزه بزرگ ابوظبی و شناخت قهرمان، پرونده مسابقات این فصل اتومبیلرانی فرمول یک هم بسته شد.

آگهی

سرانجام با رقابتهای جایزه بزرگ ابوظبی و شناخت قهرمان، پرونده مسابقات این فصل اتومبیلرانی فرمول یک هم بسته شد.

بدون شگفتی

رقابتهای اتومبیلرانی فرمول یک جایزه بزرگ ابوظبی، با قهرمانی تیم مرسدس به پایان رسید. جایی که لوییس همیلتون با اقتدار دهمین پیروزی فصل را براحتی از آن خود کرد. این راننده بریتانیایی در حالی چهارمین پیروزی متوالی خود را بدست آورد که حتی با شروع از خط اول هم نتوانست مانع از دوم شدن همتیمی اش، نیکو رزبرگ آلمانی شود.

بدین ترتیب نیکو رزبرگ ۳۱ ساله که برای رسیدن به عنوان بهترین راننده سال، تنها نیاز داشت تا در ابوظبی روی سکو برود با ارائه یک نمایش حساب شده و تنها با اختلاف ۱.۶ ثانیه نسبت به همیلتون سرانجام این رویای خود را به حقیقت تبدیل کرد. او طی دو سال گذشته نایب قهرمان جهان شده بود.

خانواده رُزبرگ

سی و چهار سال پیش بود که ککه رزبرگ جام قهرمانی جهان را بالای سر برد و سرانجام پسر هم به افتخار پدر نائل آمد. خانواده رزبرگ دومین خانواده ای است که بعد از گراهام و دامون هیل موفق می شود چنین افتخاری را به نام خود ثبت کند.

نیکو رزبرگ پسر ککه رزبرگ فنلاندی است. ککه رزبرگی که در رقابتهای جایزه بزرگ فنلاند در سال ۱۹۸۲ موفق شد در قالب تیم ویلیامز قهرمان جهان شود

نیکو در سال ۲۰۰۴ یعنی زمانی که ۱۷سال بیشتر نداشت، آنهم بدون گواهینامه رانندگی از آزمون ورودی تیم ویلیامز سربلند بیرون آمد. در سال ۲۰۱۰ بود که به تیم مرسدس پیوست و در سالهای ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ عنوان نایب قهرمانی دنیا را زیر سایه همتیمی اش، لوییس همیلتون بدست آورد و در نهایت در سال ۲۰۱۶ به شایستگی به حق خود رسید.

افتخار آفرینی اوژیه در رقابت های رالی

با پایان یافتن رقابتهای این فصل نیکو رزبرگ تنها راننده ای نبود که به جشن و پایکوبی پرداخت. در رقابتهای قهرمانی رالی جهان، بخت طبق معمول با سباستین اوژیه همراه بود. این راننده فرانسوی چهارمین عنوان جهانی را به کارنامه پرافتخارش اضافه کرد

در رقابتهای رالی استرالیا، سیزدهمین و آخرین مرحله از رقابتهای این فصل هر چند آندریاس میکلسن نروژی، راننده فولکس واگن-پولو بعنوان نفر اول از خط پایان ردشد اما همتیمی او سباستین اوژیه بود که بر سکوی قهرمانی فصل ایستاد.

این راننده فرانسوی فولکس واگن-پولو در هفت مرحله از مسابقات این فصل حائز بهترین زمان شده و از ماه ژانویه پیشتازی خود را در رقابت ها حفظ کرده بود. حالا با توجه به اینکه از قرار معلوم فولکس واگن در رقابتهای سال آینده رالی غایب خواهد بود، وضعیت حرفه ای سباستین اوژیه هم در هاله ای از ابهام قرار گرفته است.

تیری نویل بلژیکی از تیم هیوندایی هم در استرالیا بعنوان نفر سوم روی سکو رفت تا در نهایت عنوان نایب قهرمانی رقابتهای این فصل را بالا تر از دنی سوردو، همتیمی اش، از آن خود کند.

هتریک مارک مارکز در موتورجی پی

در رقابتهای موتوجی پی این فصل برای نخستین بار بود که نه نفر در مراحل مختلف این مسابقات روی سکو می رفتند با این حال مارک مارکز براحتی سومین عنوان جهانی را در این بین از آن خود کرد.

مارک مارکز ۲۳ سال بیشتر ندارد اما تاکنون ۵ بار قهرمان جهان شده. سه عنوان قهرمانی این موتور سوار اسپانیایی تیم رپسول در رقابتهای موتو جی پی بدست آمده است.

او با کسب ۲۹۸ امتیاز و یک اختلاف ۴۹ امتیازی با والنتینو رسی، سه مرحله تا پایان رقابتهای این فصل قهرمانی خود را مسجل کرده بود.

خورخه لورنزو هم که پس از ۹ سال وفاداری به یاماها آخرین حضور خود را با لباس این تیم تجربه می کرد، در والنسیا یک پیروزی دیگر را قبل از فعالیت در تیم جدیدش، دوکاتی، به نام خود ثبت کرد و در جدول رده بندی کلی هم بعد از والنتینو رُسی سوم شد.

آگهی

*با پایان یافتن مسابقات این فصل، برنامه سرعت هم دستکم تا شروع فصل جدید متوقف خواهد شد. با سپاس از شما که در این مدت همراه ما بودید. *

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فرمول یک؛ همیلتون روند پیروز‌ی‌ در مسابقات فصل را از دومین گرند پری اتریش آغاز کرد

فرمول یک؛ همیلتون با فتح جایزه بزرگ بریتانیا رکوردی جدید برجای گذاشت

فرمول یک؛ گرند پری موناکو از نگاه قهرمان سابق جهان