«ارتش سایبری هزارستان» سایت شورای امنیت ملی افغانستان را هک کرد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
«ارتش سایبری هزارستان» سایت شورای امنیت ملی افغانستان را هک کرد

سایت شورای امنیت ملی افغانستان روز جمعه از سوی هکرهایی که خود را «ارتش سایبری هزارستان» می‌نامند، هک و از دسترس خارج شده است.

هکرها در صفحه اینترنتی شورای امنیت ملی افغانستان پیام‌هایی را در اعتراض به «بی‌عدالتی» در این کشور منتشر کرده و عکس شماری از مقام‌های امنیتی عالی‌رتبه افغانستان را با پس‌زمینه پرچم داعش روی صفحه سایت قرار داده است.

«ارتش سایبری هزارستان» شعارهای «ما عدالت و برابری برای همه اقوام افغانستان را می‌خواهیم» و «تا برقراری عدالت از پا نخواهیم نشست» را روی صفحه اصلی این سایت قرار داده و نوشته است: ««امنیت تنها فریب یا وهم است».

عکس‌های حنیف اتمر، مشاور امنیت ملی افغانستان و معصوم استانکزی، رئیس اداره امنیت ملی، گل‌نبی احمدزی، فرمانده گارنیزیون کابل و عبدالرحمان رحیمی، فرمانده پلیس کابل را با پس‌زمینه پرچم گروه داعش چاپ کردند.


در ماه‌های گذشته و پس از تصمیم دولت وحدت ملی به تغییر مسیر خط انتقال برق توتاپ، گروه‌هایی از هزاره‌های افغانستان با تشکیل جنبش روشنایی، به رویکرد قومی دولت اعتراض کردند. تجمعات جنبش روشنایی در کابل و همچنین عزاداری‌های شیعیان افغانستان در ماه‌های گذشته با حملات انتحاری به خاک و خون کشیده شده و صدها قربانی برجای گذاشته است. داعش مسئولیت این حملات را برعهده گرفته است. با این حال انتقاد از ناتوانی دولت افغانستان از تامین امنیت این تجمعات در ماه‌های گذشته بسیار افزایش یافته است.