پاپ فرانچسکو خواستار درک بهتر وضعیت دشوار زندگی آدمی است

پاپ فرانچسکو خواستار درک بهتر وضعیت دشوار زندگی آدمی است
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

گزارش تفصیلی پاپ فرانچسکو روز یکشنبه همزمان با شرکت در مراسم پایانی سال بخشش در رم، بر لزوم تغییرات فرهنگی در دل کلیسای کاتولیک و با هدف درک بهتر انسانها در وضعیتهای دشوار زندگی تاکید…

آگهی

گزارش تفصیلی

پاپ فرانچسکو روز یکشنبه همزمان با شرکت در مراسم پایانی سال بخشش در رم، بر لزوم تغییرات فرهنگی در دل کلیسای کاتولیک و با هدف درک بهتر انسانها در وضعیتهای دشوار زندگی تاکید کرد. از سوی دیگر در نامه ای با عنوان «بخشش و رحمت» که روز دوشنبه از سوی وی منتشر شد، به تدابیر تازه فرهنگی که از سوی او اتخاذ شده اشاره کرد.

پاپ در این نامه یادآور شده که از این پس کشیش ها نیز اجازه بخشش زنانی را که اقدام به سقط جنین کرده اند، خواهند داشت. این اجازه پیش تر تنها در اختیار اسقف ها بود.

جیوانا چیری، روزنامه نگار ایتالیایی در این باره می گوید: «پاپ به هیچ روی قصد پشت کردن به مسائل مهمی مانند ایمان مسیحی را ندارد. او سقط جنین را جنایت می داند. تغییر در نوع نگاه به این گناه است. او می گوید خداوند در انجیل سرشار از مهربانی است و هیچ روحانی و آیینی نمی تواند در برابر بخشش او بایستد. این نگاهی متفاوت است.»

پاپ فرانچسکو پیش از این نیز به خاطر دیدگاههای متفاوتش با باورهای رایج سنتی کلیسای کاتولیک مورد توجه قرار گرفته بود.

وی در سال ۲۰۱۳ و در حضور خبرنگاران درباره همجنسگرایان گفته بود: «اگر فردی همجنسگرا خدا را جستجو می کند و اراده نیکی نیز دارد، من چه حقی برای قضاوت او دارم؟»

نگاه تغییرخواه او تنها محدود به پرسشهای پیش روی جامعه مدرن امروزی نمی شود. او خواستار اصلاح تفکر سنتی است که همواره بر کلیسای کاتولیک حاکم بوده است. پاپ در سال ۲۰۱۵ در نشست اسقفها در رم تاکید کرده بود گاه برخی مقامهای کلیسای کاتولیک در پشت نقاب آموزه های مذهبی و از مسند قدرت، وضعیت سخت و دردناک زندگی انسانها را قضاوت می کنند.

وی در بخشی از این مراسم گفته بود: «گستاخی حواری گونه، زندگی بخش است و زندگی مسیحایی ما را به مجموعه ای از یادهای مذهبی نمی کاهد.»

وی همچنین یازدهم نوامبر سال جاری در حضور بیش از سه هزار نفر از افراد آسیب پذیر که از ۲۲ کشور جهان برای جشن پایانی سال بخشش جمع شده بودند، از سوی مسیحیانی که با دیدن آنها روی خود را بر می گردانند طلب بخشش کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

واتیکان بر ممنوعیت فراماسون‌ شدن کاتولیک‌ها تاکید کرد

عبدی و خدیر: ایران از اسلام انقلابی عبور می‌کند؛ مسلمانی ایرانیان با مسلمانی اعراب فرق دارد

جنجال در اسرائیل بر سر لایحه پایان دادن به معافیت سربازی طلبه‌های افراطی ارتدوکس