روسیه در کالینینگراد موشک های بالستیک مستقر می کند

روسیه در کالینینگراد موشک های بالستیک مستقر می کند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مسکو قصد دارد موشک های اس ۴۰۰ و موشک های بالستیک به نام اسکندر را در پایگاه نظامی کالینینگراد مستقر کند.

آگهی

مسکو قصد دارد موشک های اس ۴۰۰ و موشک های بالستیک به نام اسکندر را در پایگاه نظامی کالینینگراد مستقر کند. این نخستین بار نیست که مسکو در این منطقۀ بندری که میان لهستان و لیتوانی قرار دارد و جزو خاک روسیه محسوب می شود، موشک های خود را مستقر می کند.

روسیه می گوید این موشک ها در پاسخ به استقرار سپر موشکی توسط آمریکا در شرق اروپا به پایگاه نظامی کالینینگراد مسقتر می شوند.

آمریکا این اقدام روسیه را تشدید بی ثباتی منطقه دانسته است. جان کربی، سخنگوی وزارت خارجۀ آمریکا در این باره به خبرنگاران گفت: « استقرار موشک های اسکندر و اس ۴۰۰ در کالینینگراد امنیت اروپا را شکننده می کند. روسیه طی دهۀ گذشته بارها تهدید کرده بود که موشک های اسکندر خود را در کالینینگراد در پاسخ به تحولات در اروپا مستقر خواهد کرد اما هیچ کدام از این تحولات در حد چنین پاسخ نظامی نیست.»

ولادیمیتر پوتین، رئیس جمهوری روسیه همزمان با استقرار این موشک ها در نیروگاه نظامی کالینینگراد تاکید کرده است در مورد تحرکات ناتو در پایگاه های نظامی در رومانی نیز اقدامات لازم را به زودی صورت خواهد داد.

ناتو در ماه مه گذشته سامانه های سپر موشکی در نیروگاه دیویسیلو در جنوب رومانی کرده و هدف از آن را نیز محافظت از کشورهای عضو این پیمان عنوان کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

گسیل مهاجران از مسیر کالینینگراد؛ «سلاح» جدید روسیه در مقابل اتحادیه اروپا؟

تجهیز حزب‌الله لبنان با موشک و پهپاد؛ اسرائیل در نامه‌ای به شورای امنیت سازمان ملل: صبر ما تمام است

کاخ سفید: آمریکا هیچ نشانه‌ای از ارسال موشک‌های بالستیک ایران به روسیه ندارد