جناج راست میانه فرانسه نامزد خود برای انتخابات ریاست جمهوری را برمی گزیند

جناج راست میانه فرانسه نامزد خود برای انتخابات ریاست جمهوری را برمی گزیند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

جناج راست میانه و محافظه کاران فرانسه امروز یکشنبه، بیستم نوامبر در دور اول انتخابات درون حزبی به پای صندوق های رای رفتند تا نامزد محبوب خود برای انتخابات ریاست جمهوری این کشور را…

آگهی

جناج راست میانه و محافظه کاران فرانسه امروز یکشنبه، بیستم نوامبر در دور اول انتخابات درون حزبی به پای صندوق های رای رفتند تا نامزد محبوب خود برای انتخابات ریاست جمهوری این کشور را برگزینند.

سه بخت اول انتخابات امروزِ جناح راست میانه فرانسه در قالب حزب «جمهوریخواه» این کشور، فرانسوا فیون نخست وزیر سابق، نیکولا سارکوزی رئیس جمهوری پیشین و آلن ژوپه نخست وزیر پیشین و شهردار فعلی بوردو هستند.

در دور اول انتخابات درون حزبی جمهوریخواهان فرانسه از بین هفت سیاستمدار مطرح راستگرا دو نفر به دور دوم راه می یابند. از بین این دو نفر نیز فردی که در دور دوم بیشترین آراء را کسب کند نامزد حزب جمهوریخواه در رقابت با جناج چپ و جناج راست افراطی و تصاحب کرسی ریاست جمهوری در کاخ الیزه خواهد بود.

شهروندان هوادار حزب جمهوریخواه فرانسه که ۱۸ سال تمام دارند و پیشاپیش برای رای گیری امروز نام نویسی کرده اند با پرداخت ۲ یورو واجد رای دادن در انتخابات درونی حزبی هستند.

میزان مشارکت معلوم نیست اما رسانه های فرانسوی احتمال می دهند دو تا چهار میلیون نفر رای خواهند داد.

عواملی همچون بحران مهاجرت، حملات تروریستی و ناکارآمدی چپگرایان حاکم در فرانسه، جناح راست میانه این کشور را در موقعیت برتری قرار داده است.

انتخابات ریاست جمهوری فرانسه در ۲۳ آوریل سال ۲۰۱۷ میلادی و در صورت کشیده شدن به دور دوم در ۷ ماه مه برگزار خواهد شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فینال سه نفره محافظه کاران فرانسه در انتخابات درون حزبی

انتخابات ریاست جمهوری فرانسه و نامزدهای آن

تجمع در پاریس برای درخواست آزادی یک شهروند فرانسوی که در ایران زندانی است