Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

فینال سه نفره محافظه کاران فرانسه در انتخابات درون حزبی

فینال سه نفره محافظه کاران فرانسه در انتخابات درون حزبی
Copyright 
نگارش از Masoud Imani Kalesar
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

رسانه های فرانسوی با درخشش فرانسوا فیون در سومین و آخرین مناظره تلویزیونی، انتخابات درون حزبی روز یکشنبۀ محافظه کاران برای انتخابات ریاست جمهوری را یک فینال سه نفره ارزیابی…

آگهی

رسانه های فرانسوی با درخشش فرانسوا فیون در سومین و آخرین مناظره تلویزیونی، انتخابات درون حزبی روز یکشنبۀ محافظه کاران برای انتخابات ریاست جمهوری را یک فینال سه نفره ارزیابی کردند. پیشتر از آلن ژوپه و نیکولا سارکوزی بعنوان دو بخت اول این کارزار یاد می شد.

فرانسوا فیون در مناظره پنجشنبه شب خطاب به مردم فرانسه گفت:«نهراسید. نهراسید از این که خلاف نظرسنجی ها و رسانه ها حرکت کنید که به جای شما و برای شما از هم اکنون تصمیم گرفته اند. انتخاب کنید تا همسو با عقیده و باور خود رای دهید. شما مستحق انتخاب کردن هستید، فرانسه لایق چنین انتخابی است.»

آلن ژوپه سیاستمدار ۷۱ ساله که در نظرسنجی ها و در چند ماه اخیر با نیکولا سارکوزی فاصله ای اندک داشته است با تشویق شهروندان محافظه کار فرانسه به شرکت گسترده در انتخابات درون حزبی گفت:«برای موفقیت باید با هم باشیم و این باور روح حاکم در کمپین من است؛ به هم آوردن راستگرایان و راست میانه. از همین رو از شما می خواهم تا یکشنبه بعد بطور گسترده بروید و رای بدهید.»

هرچند گمانی زنی برای تعیین نامزد اصلی محافظه کاران و جناح راست میانه فرانسه در انتخابات ریاست جمهوری هنوز زودهنگام است اما نظرسنجی انجام شده پس از مناظره پنجشنبه شب حاکی است فرانسوا فیون با ۳۹ درصد پیشتازتر از نیکولا سارکوزی با ۲۶ درصد و آلن ژوپه با ۲۵ درصد محبوبیت است.

انتخابات ریاست جمهوری فرانسه در ۲۳ آوریل سال ۲۰۱۷ میلادی و در صورت کشیده شدن به دور دوم در ۷ ماه مه برگزار خواهد شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انتخابات ریاست جمهوری فرانسه و نامزدهای آن

قذافی چطور به سارکوزی پول داد

مناظره رقبای راست میانه فرانسه بر سر نامزدی ریاست جمهوری