آنگلا مرکل برای چهارمین دوره متوالی نامزد پست صدر اعظمی آلمان

آنگلا مرکل برای چهارمین دوره متوالی نامزد پست صدر اعظمی آلمان
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

به گفته منابع ارشد حزب اتحاد دموکرات مسیحی آلمان، آنگلا مرکل صدر اعظم کنونی به کادر رهبری حزب اعلام کرده است که در انتخابات پاییز سال ۲۰۱۷ میلادی، برای چهارمین بار نامزد پست صدر اعظمی آلمان می…

آگهی

به گفته منابع ارشد حزب اتحاد دموکرات مسیحی آلمان، آنگلا مرکل صدر اعظم کنونی به کادر رهبری حزب اعلام کرده است که در انتخابات پاییز سال ۲۰۱۷ میلادی، برای چهارمین بار نامزد پست صدر اعظمی آلمان می شود.

آنگلا مرکل که اکنون ۶۲ سال دارد برای نخستین بار در سال ۲۰۰۵ به عنوان صدر اعظم بزرگترین اقتصاد اروپا انتخاب شد. بر اساس نظرسنجی ها حدود ۶۰ درصد رای دهندگان آلمانی می خواهند که مرکل دوباره نامزد شود.

مرکل در دوره صدر اعظمی اش بحران های متعددی را از جمله بحران بدهی منطقه یورو در سال ۲۰۰۸ را پشت سر گذاشته است و اکنون با انتقاداتی درباره پذیرش نزدیک به یک میلیون پناهجو مواجه است.

حزب راستگرای «آلترناتیو برای آلمان» (AfD) که حزبی ضد مسلمانان شناخته می شود از منتقدان اصلی سیاست های مرکل در خصوص پناهجویان است. این حزب در ماههای گذشته توانسته به حامیانش بیافزاید و گفته می شود احتمالا در انتخابات آینده ۱۲ درصد رای خواهد داشت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تاکید باراک اوباما بر تداوم همکاری های نظامی و اقتصادی آمریکا و اتحادیه اروپا

وزیر خارجه آلمان، گزینه اصلی برای مقام ریاست جمهوری

شیرین‌کاری مستخدم موزه چگونه سر از گالری آلمان در آورد؟