تاکید باراک اوباما بر تداوم همکاری های نظامی و اقتصادی آمریکا و اتحادیه اروپا

تاکید باراک اوباما بر تداوم همکاری های نظامی و اقتصادی آمریکا و اتحادیه اروپا
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

باراک اوباما، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا روز پنجشنبه با حضور در یک نشست خبری در برلین، بار دیگر بر لزوم تداوم همکاری های نظامی و اقتصادی، میان آمریکا و اتحادیه اروپا تاکید…

آگهی

باراک اوباما، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا روز پنجشنبه با حضور در یک نشست خبری در برلین، بار دیگر بر لزوم تداوم همکاری های نظامی و اقتصادی، میان آمریکا و اتحادیه اروپا تاکید کرد.

او ضمن تقدیر از همکاری های آنگلا مرکل در دوران هشت ساله ریاست جمهوریش گفت: «آمریکا همچنان به تعهداتش در قبال اروپا متعهد است؛ تعهداتی که در ارزش های مشترکمان ریشه دارد. ارزش هایی که آنگلا مرکل هم به آن اشاره کرد. تعهداتمان برای دموکراسی، برای حاکمیت قانون و برای حفظ شان و منزلت همه مردم. اتحاد ما با شرکایمان در ناتو، سنگ بنای سیاست خارجی آمریکا طی هفتاد سال اخیر بوده است و ما همواره در سراسر جهان و در روزهای خوب و بد، در کنار یکدیگر بوده ایم. این اتحاد در زمان ریاست جمهوری افرادی از هر دو حزب در آمریکا همچنان ادامه داشته است، زیرا ثبات و امنیت اروپا، برای آمریکا منفعتی اساسی و زیربنایی محسوب می شود.»

باراک اوباما همچنین یادآور شد آمریکا علاقمند به همکاری با روسیه است، اما چنانچه مسکو ارزش های بنیادین بین المللی را زیر پا بگذارد، با این کشور برخورد خواهد کرد؛ مانند آنچه در موضوع اوکراین و سوریه روی داد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تداوم انتقادهای ایلان ماسک از کمک آلمان به پناهجویان: نظرسنجی کرده‌اید؟

نگاه متفاوت آلمان و چین به جنگ اوکراین؛ بربوک: بی‌طرفی جانبداری از متجاوز است

وزارت کشاورزی پاراگوئه با یک کشور خیالی تفاهم‌نامه امضا کرد