تحقیقات سازمان ملل درباره حمله ماه سپتامبر به کاروان کمک های بشر دوستانه

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
تحقیقات سازمان ملل درباره حمله ماه سپتامبر به کاروان کمک های بشر دوستانه

سازمان ملل متحد می گوید، در صورتی که تحقیقات مشخص کند چه کسی عامل حمله ۱۹ سپتامبر به کاروان کمک های بشر دوستانه این سازمان در سوریه بوده، این کشور متهم به ارتکاب «جنایت جنگی» خواهد شد.

به گفته معاون دبیر کل سازمان ملل در حال حاضر تحقیقات در منطقه آغاز شده اما سخنگوی این سازمان می گوید این افراد هنوز وارد منطقه نشده اند و امید می رود به زودی به آنجا برسند.

جان الیاسون، معاون دبیر کل سازمان گفت: «این یک ماموریت پیچیده است زیرا دسترسی به این منطقه بسیار مشکل است و قطعا می دانیم که ممکن است شواهد موجود در محل دستکاری شده و یا از بین رفته باشند. در هر صورت حمله به یک کاروان حامل کمک های بشر دوستانه در شرایط کنونی بدون شک یک جنایت جنگی است و قطعا بسیار مهم است که تا جایی که می توانیم درباره این حمله اطلاعات بیشتری به دست آوریم.»

سازمان ملل متحد پیشتر اعلام کرده بود که دو جنگنده روسی در زمان این حمله بر فراز منطقه در حال پرواز بوده اند اما مسکو حمله به این کاروان را تکذیب کرده است.

حملات هوایی جنگنده های سوریه به مناطق شرقی حلب

همزمان گزارش ها از وقوع درگیری های شدید در مناطق تحت کنترل شورشیان در شرق حلب و بمباران شدید این مناطق حکایت دارد.

سازمان نظارت بر حقوق بشر سوریه، مستقر در لندن می گوید، جنگنده های سوری دستکم ۱۸ منطقه در اطراف حلب را هدف قرار داده و بمباران کرده اند. به گزارش این سازمان طی ۴ روز بمباران هوایی مناطق شرقی حلب دستکم ۶۵ نفر کشته و صدها تن نیز مجروح شده اند.