تیم دونالد ترامپ: ما از برنامه عقب نیستیم، تئوری توطئه را کنار بگذارید

تیم دونالد ترامپ: ما از برنامه عقب نیستیم، تئوری توطئه را کنار بگذارید
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

یک هفته از انتخاب دونالد ترامپ بعنوان چهل و پنجمین رئیس جمهوری، رسانه های آمریکا وی و تیم مشاورانش را به عقب بودن از برنامۀ کاری و عدم توانایی در معرفی وزرای دولت آینده متهم می کنند و اخباری را منتشر

یک هفته از انتخاب دونالد ترامپ بعنوان چهل و پنجمین رئیس جمهوری، رسانه های آمریکا وی و تیم مشاورانش را به عقب بودن از برنامۀ کاری و عدم توانایی در معرفی وزرای دولت آینده متهم می کنند و اخباری را منتشر کرده اند که حاکی از غیبت دونالد ترامپ در نیویورک است.

آگهی

کیلیان کنوی، مدیر تیم انتخاباتی دونالد ترامپ و مشاور ارشد وی می گوید: «او در برج خود نشسته و دارد دولت فدرال خود را تشکیل می دهد. با مشاوران ملاقات می کند، با نامزدهای احتمالی برای پست های مختلف دیدار می کند و همه چیز خوب پیش می رود. من این اخبار و گزارشات را نمی فهمم، امروز هم در کنفرانس خبری از من می پرسیدند که آیا آقای ترامپ در نیویورک است یا در واشنگتن مستقر شده است. تئوری توطئه را کنار بگذاریم، به شما می گویم که ما روابط عمومی بازی خواهیم داشت. او اینجاست و دارد کارش را بعنوان رئیس جمهور منتخب انجام می دهد.»

هنوز چهرۀ قطعی هیچ کدام از وزرا مشخص نشده و علاوه بر مایک پنس معاون اول دونالد ترامپ، تاکنون استیون بانن بعنوان استراتژیست ارشد و رینس پریبوس، بعنوان رئیس دفتر کاخ ریاست جمهوری معرفی شده اند.

به نوشتۀ روزنامه های آمریکا، هنری مک مستر، معاون فرماندار کارولینای جنوبی، نیکی هالی فرماندار این ایالت و جمی دایمون، مدیر اجرایی شرکت بانکداری جی پی مورگان چیس، گزینه های دیگری برای سمت های وزارت دادگستری، وزیر خارجه و وزیر خزانه داری هستند که در لیست رئیس جمهور منتخب آمریکا قرار دارند.

دونالد ترامپ که در طول کارزار انتخاباتی از توییتر بعنوان یک ابزار ارتباطی برای بیان نظرات و حملات خود علیه جبهۀ دموکرات ها استفاده می کرد، در مورد اعضای کابینه نیز به روی حساب کاربری اش نوشته است که تنها خود او است که می داند چه کسانی گزینه نهایی برای وزارتخانه های دولت آینده هستند.

وزارت خارجۀ آمریکا و همچنین پنتاگون می گویند که با وجود گذشت یک هفته از انتخابات و اعلام آمادگی دولت برای همکاری های لازم به منظور انتقال آرام و سازمان یافتۀ قدرت، تیم دونالد ترامپ تاکنون هیچ تماسی با این دو نهاد دولتی برای امور اولیۀ انتقال قدرت برقرار نکرده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انتشار کتاب دستیار سابق کاخ سفید؛ لباس‌های رئیس دفتر ترامپ از فرط سوزاندن اوراق بوی دود می‌داد

ادعای نویسنده کتابی جدید درباره مرداک: آرزوی میلیاردر ۹۲ ساله آمریکایی شنیدن خبر مرگ ترامپ است

نخستین واکنش یک مقام کاخ سفید به پرونده‌های قضایی ترامپ؛ هریس: اگر برای بایدن اتفاقی رخ دهد من هستم