سایت شبکه اجتماعی لینکدین در روسیه مسدود شد

Access to the comments نظرها
نگارش از Soroush Alavi
سایت شبکه اجتماعی لینکدین در روسیه مسدود شد

روسیه از فعالیت شبکه اجتماعی لینکدین در این کشور جلوگیری بعمل آورده و سایت این شبکه را مسدود کرده است.

براساس قانونی که در سال ۲۰۱۵ در روسیه به تصویب رسیده شبکه های اجتماعی، موتورهای جستجوگر و اپلیکیشنهای پیام رسان خارجی باید داده های مربوط به کاربران خود در روسیه را در سرورهای موجود در خاک این کشور ذخیره سازی کنند.

گزارش خبرگزاری رویترز نشان می دهد شبکه اجتماعی لینکدین این قانون را رعایت نکرده و در نتیجه با این واکنش مقامات روس مواجه شده است.

در این راستا مدیر ارتباطات لینکدین با انتشار بیانیه ای ضمن تایید این مطلب از سرویس فدرال ناظر بر بخش ارتباطات و تکنولوژی روسیه خواسته تا در رابطه با این مسئله با یکدیگر نشستی تشکیل دهند.

نظرسنجی ها در روسیه نشان میدهد ۳۷ درصد افرادی که از آنها نظرسنجی شده از شبکه اجتماعی لینکدین استفاده کرده اند. ۴۰ درصد هیچ گاه به این شبکه مراجعه نکرده و ۱۱ درصد هم درنظر دارند به کاربران لینکدین بپیوندند.

لینکدین اولین شبکه اجتماعی است که در روسیه دسترسی به آن ممنوع می شود. بیم آن وجود دارد شبکه های اجتماعی دیگری مانند توییتر و یا فیسبوک به سرنوشت مشابهی دچار شوند.

تعداد کل کاربران لینکدین به رقم ۴۶۰ میلیون نفر می رسد. تعداد کاربران روس این شبکه اجتماعی نیز حدود ۶ میلیون نفر گزارش شده است.