اوباما در یونان: «دموکراسی آمریکا فراتر از یک شخص است»

اوباما در یونان: «دموکراسی آمریکا فراتر از یک شخص است»
نگارش از Pooneh Irani
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

باراک اوباما، محل تولد دموکراسی را به عنوان نخستین مقصد آخرین سفر رسمی خود به عنوان رئیس جمهوری آمریکا انتخاب کرده است.

باراک اوباما، محل تولد دموکراسی را به عنوان نخستین مقصد آخرین سفر رسمی خود به عنوان رئیس جمهوری آمریکا انتخاب کرده است.

آگهی

او روز چهارشنبه و در آخرین روز از سفرش به یونان، پس از دیدار از آکروپولیس با حضور در یک مرکز فرهنگی در آتن، درباره جهانی شدن، دموکراسی، دونالد ترامپ، ناتو و شرایط مردم یونان صحبت کرد.

آقای اوباما خطاب به حضار گفت: «همانطور که ممکن است متوجه شده باشید، رئیس جمهوری آینده آمریکا و من بیشتر از این نمی توانستیم متفاوت باشیم. ما نظرات بسیار متفاوتی داریم ولی دموکراسی آمریکا فراتر از یک شخص است. در هفته های آینده دولت من همه تلاش خود را برای روان ترین انتقال ممکن خواهند کرد، زیرا دموکراسی باید اینگونه کار کند.»

او در ادامه با اشاره به بحران مهاجرت گفت: «بخشندگی مردم یونان در مواجهه با پناهجویانی که به ساحل این کشور رسیده اند، به جهان الهام بخش است. اما این به معنی این نیست که تنها گذاشته شوید. یک پاسخ واقعا جمعی از سوی اروپا و جهان می تواند تضمین کند که این مردم ناامید، حمایت لازم را دریافت می کنند.»

این آخرین سفر رسمی اوباما به عنوان رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا است. قرار است او پس از یونان به آلمان و سپس به پرو سفر کند.

استاماتیس جیانیسیس، خبرنگار یورونیوز در آتن می گوید: «در نزدیک به سی ساعت حضور باراک اوباما در آتن، او بارها حمایت خود را از مسائل مهمی که یونان را نگران کرده، ابراز کرد. علاوه بر آن رئیس جمهور آمریکا به صورت نمادین کشوری را که محل تولد دموکراسی است، برای ارائه پیام سیاسی خود انتخاب کرد تا به چالشهایی در جوامع مدرن اشاره کند که به طور مستقیم و غیرمستقیم به انتخاب جانشین او، دونالد ترامپ منتهی شده اند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سفر باراک اوباما به آلمان با هدف گسترش تحریم ها علیه روسیه

باراک اوباما به یونان سفر کرد

اوباما: نسبت به ریاست جمهوری ترامپ نگرانی های جدی دارم