اوباما: نسبت به ریاست جمهوری ترامپ نگرانی های جدی دارم

اوباما: نسبت به ریاست جمهوری ترامپ نگرانی های جدی دارم
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا که ۲۰ ماه ژانویه کرسی خود در کاخ سفید را به دونالد ترامپ جمهوریخواه می سپارد می گوید نسبت به ریاست جمهوری آقای ترامپ «نگرانی های جدی…

آگهی

باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا که ۲۰ ماه ژانویه کرسی خود در کاخ سفید را به دونالد ترامپ جمهوریخواه می سپارد می گوید نسبت به ریاست جمهوری آقای ترامپ «نگرانی های جدی دارم».

آقای اوباما در عین حال در اولین کنفرانس خبری خود پس از دیدار با دونالد ترامپ علاوه بر فراخواندن دموکرات ها به پذیرش نتیجه انتخابات آمریکا و قبول دموکراسی به شرکا و متحدان آمریکا اطمینان خاطر داد.

باراک اوباما گفت در گفتگویی که با دونالد ترامپ داشته است ترامپ نسبت «به حفظ روابط استراتژیک بنیادین آمریکا علاقه وافر نشان داده است» و او به تعهدات و منافع متحدان آمریکا در ناتو پایبند خواهد بود.

وی همچنین در خصوص توافق هسته ای قدرت های جهانی با ایران و برجام گفت که نسبت به توجه ترامپ به «واقعیت های مسلم توافق هسته ای با ایران» تردید دارد.

باراک اوباما همچنین خاطرنشان کرد که اهمیت اتحاد و همبستگی در آمریکا را به ترامپ گوشزد کرده است.

آقای اوباما در همین خصوص گفت:«همانگونه که علنا اعلام کرده ام به خود او نیز گفتم که به دلیل ماهیت، تلخی ها و شدت مبارزات انتخاباتی، ارسال سیگنال ها و پیامهای وحدتبخش و نزدیکی به اقلیت ها، زنان و یا آنهایی که نگران هستند، بسیار مهم است.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دیدار وزیر خارجه بریتانیا با ترامپ؛ چگونه جنگ اوکراین کامرون را به ساحل فلوریدا کشاند؟

ترامپ بر سر پرونده حق‌السکوت به ستاره پورن: اگر قاضی به زندان بیندازدم افتخار بزرگی برایم خواهم بود

ترامپ: من با افتخار نلسون ماندلای عصر حاضر خواهم شد