Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

سفر باراک اوباما به آلمان با هدف گسترش تحریم ها علیه روسیه

سفر باراک اوباما به آلمان با هدف گسترش تحریم ها علیه روسیه
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

باراک اوباما در ادامه آخرین سفر رسمی فرامرزی خود در مقام رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا عصر چهارشنبه یونان را به مقصد آلمان ترک کرد و در اولین شب ورود به برلین، شام را با آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان و

آگهی

باراک اوباما در ادامه آخرین سفر رسمی فرامرزی خود در مقام رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا عصر چهارشنبه یونان را به مقصد آلمان ترک کرد و در اولین شب ورود به برلین، شام را با آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان و یکی از متحدان نزدیک آمریکا صرف کرد.

هدف آقای اوباما از این سفر، حضور در نشست رهبران سیاسی کشورهای فرانسه، بریتانیا، آلمان و ایتالیا و گفتگو درباره تمدید تحریم ها علیه روسیه به دلیل ادامه مداخلات کرملین در اوکراین و در درگیری های سوریه است.

این سفر با هدف پایان دادن به شک و تردیدها درباره رابطه آینده آمریکا و اروپا انجام می شود بویژه آنکه دونالد ترامپ اعلام کرده است خواهان روابط نزدیکتر با دولت روسیه است.

آقای اوباما در آخرین سخنرانی اش پیش از ترک یونان گفت: «در این چند سال ما سرمایه گذاری های تاریخی در ناتو انجام دادیم و حضور آمریکا در اروپا را تقویت کردیم. امروز ناتو یکی از قدرتمندترین اتحادها در جهان است و بیش از هر زمانی آماده است. هفتاد سال از حضور امریکا در این پیمان می گذرد و من مطمئن هستم که تعهدات آمریکا چه این کشور تحت حکومت دولت دموکرات باشد و چه دولتی جمهوریخواه ادامه خواهد یافت. از جمله تعهدات ما برای دفاع از متحدانمان.»

یکی از نگرانی عمده اتحادیه اروپا در حال حاضر این است که تحریم های جدید علیه کرملین عمر چندانی نداشته باشد و دونالد ترامپ پس از آغاز کار، این تحریم ها را حذف کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اوباما در یونان: «دموکراسی آمریکا فراتر از یک شخص است»

باراک اوباما به یونان سفر کرد

اوباما: نسبت به ریاست جمهوری ترامپ نگرانی های جدی دارم