فعالیت گروه موسوم به 'دین راستین' در آلمان ممنوع شد

فعالیت گروه موسوم به 'دین راستین' در آلمان ممنوع شد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پلیس آلمان روز سه شنبه نزدیک به دویست دفتر، آپارتمان و مسجد گروه موسوم به «دین راستین/ دین الحق» در ۱۰ ایالت این کشور را به ظن جذب جنگجو برای داعش بازرسی و تفتیش…

آگهی

پلیس آلمان روز سه شنبه نزدیک به دویست دفتر، آپارتمان و مسجد گروه موسوم به «دین راستین/ دین الحق» در ۱۰ ایالت این کشور را به ظن جذب جنگجو برای داعش بازرسی و تفتیش کرد. همزمان فعالیت این گروه در آلمان ممنوع اعلام شد.

توماس دمزیر، وزیر کشور آلمان در توضیح عملیات پلیس این کشور گفت: «ممنوع کردن فعالیت این گروه حاوی این پیام قاطع است که ما در جامعه خود جایی برای بنیادگرایان افراطی که گرایش به خشونت دارند، نداریم.»

آقای دمزیر در عین حال تاکید کرد که آلمان بین فعالیت های افراط گرایانه مذهبی و «اسلام صلح آمیز» در این کشور بطور صریح تمایز قائل است.

اعضای این گروه که نخسه های قرآن به زبان های مختلف را چاپ و بطور رایگان پخش می کردند، به تبلیغ عقاید سلفی و افراطی و ترغیب جوانان به «جهاد» و تسهیل پیوستن حدود ۱۴۰ نفر به گروه داعش در سوریه و عراق متهم هستند.

شمار اعضا و حامیان گروه موسوم به دین راستین در آلمان به رهبری فردی به نام «ابراهیم ابوناجی» بیش از ۹ هزار نفر تخمین زده می شود.

مقامات آلمان می گویند شواهدی در دست نیست که اعضای این گروه برغم فعالیت های افراط گرایانه مذهبی، خود در پی انجام حملات در خاک آلمان بوده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آلمان ۲۷ نفر را به اتهام توطئه برای کودتا علیه دولت محاکمه می‌کند

پارلمان نروژ تهدید به بمب‌گذاری شد؛ پلیس خیابان‌های مجاور را بست

روسیه از انجام «عملیات ضد تروریستی» در داغستان خبر داد