ناو هواپیمابر آدمیرال کوزنتسوف روسیه علیه مخالفان دولت سوریه وارد عمل شد

ناو هواپیمابر آدمیرال کوزنتسوف روسیه علیه مخالفان دولت سوریه وارد عمل شد
نگارش از Masoud Imani Kalesar

ناو هواپیمابر «آدمیرال کوزنتسوف» روسیه، مستقر در سواحل سوریه از روز سه شنبه وارد عملیات جنگی علیه مخالفان مسلح دولت بشار اسد، رئیس جمهوری شد و جنگنده های روس با پرواز از عرشه این ناو مواضع مخالفان را

ناو هواپیمابر «آدمیرال کوزنتسوف» روسیه، مستقر در سواحل سوریه از روز سه شنبه وارد عملیات جنگی علیه مخالفان مسلح دولت بشار اسد، رئیس جمهوری شد و جنگنده های روس با پرواز از عرشه این ناو مواضع مخالفان را در ادلب و حمص هدف گرفتند.

«سرگئی شویگو» وزیر دفاع روسیه گفت که این جنگنده ها «انبارهای مهمات و مکان های تجمع گروه های مسلح غیرقانونی یا به عبارتی دقیق تر تروریست ها را هدف گرفته اند.»

از ناو دیگر روسیه بنام «گریگوروویچ» نیز به مواضع مخالفان مسلح موشک های کروز شلیک شد.

همزمان جنگنده های سوریه نیز پس از حدود سه هفته حملات هوایی علیه مواضع مخالفان دولت در شرق شهر حلب از سر گرفتند.

امدادگران داوطلب و فعالان می گویند در دو روز اخیر سه کلینیک و بیمارستان در مناطق روستایی پیرامون شهر حلب هدف گرفته شده و از کار افتاده اند.

حمله به این مراکز خدمات پزشکی به روسیه و سوریه نسبت داده می شود، اتهامی که این دو هم پیمان آن را رد می کنند.

نبرد برای کنترل شهر حلب به خط مقدم جنگ داخلی پنج و نیم سالۀ سوریه تبدیل شده است، شهری که شرق آن در کنترل مخالفان مسلح و غرب آن در کنترل ارتش سوریه است.

نبرد حلب تنها نبرد زمینی جنگجویان مخالف و سربازان سوریه نیست، بکله نبردی است نمادین، سیاسی و فرامنطقه ای که در یک سوی آن آمریکا، ترکیه، عربستان و چند کشور شیخ نشین عرب حاشیه خلیج فارس قرار دارند و در سوی دیگر آن دولت بشار اسد، روسیه و ایران.

مطالب مرتبط