نمرود آزاد شد؛ داعش در موصل تقریبا در محاصره کامل نیروهای عراقی است

نمرود آزاد شد؛ داعش در موصل تقریبا در محاصره کامل نیروهای عراقی است
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

موصل عراق، اصلی ترین سنگر و مهمترین شهری که نیروهای داعش تا به امروز در کنترل خود دارند تقریبا در محاصرۀ کامل نیروهای عراقی است که هم اکنون در پی نفوذ به شهر از جبهه شمال…

آگهی

موصل عراق، اصلی ترین سنگر و مهمترین شهری که نیروهای داعش تا به امروز در کنترل خود دارند تقریبا در محاصرۀ کامل نیروهای عراقی است که هم اکنون در پی نفوذ به شهر از جبهه شمال هستند.

ده ها روستا و شهر کوچک در پیرامون موصل آزاد شده است و ارتش و نیروهای زبده عراق کنترل چند محله در شرق این شهر را نیز در دست گرفته اند اما مین گذاری، تله های انفجاری، عاملان انتحاری و تک تیراندازهایی که در محلات سنگر گرفته اند پیشروی ارتش عراق را کند می کند.

همزمان اگرچه هزاران نفر از پیرامون موصل گریخته و یا می گریزند، صدها نفر از ساکنان شهر آزاد شدۀ حمام العلیل واقع در ۱۵ کیلومتری جنوب شرق موصل به خانه های خود باز گشتند.

مهمترین اتفاق نبرد موصل در روزهای اخیر اما بیرون رانده شدن داعشی ها از نگین تمدن آشوری، شهر تاریخی نمرود است؛ شهری در ۳۰ کیلومتری موصل که دو سال پیش به تصرف گروه داعش درآمد.

داعشی ها در شهر نمرود نیز مجسمه ها، آثار و اماکن باستانی را مصداق «بت پرستی» دانسته و آنها را تخریب و یا با مواد منفجرۀ برای همیشه از بین بردند، عملی که سازمان ملل متحد آن را جنایت جنگی خوانده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ادعای نویسنده کتابی جدید درباره مرداک: آرزوی میلیاردر ۹۲ ساله آمریکایی شنیدن خبر مرگ ترامپ است

مرگ نوجوان در چالش چیپس تند؛ چیپس‌های «پاکوئی» از فروشگاه‌های آمریکا جمع‌آوری می‌شوند

مرگ یک نوجوان در پی شرکت در «چالش چیپس تند» در ایالات متحده