ابراز نارضایتی هزاران آمریکایی از پیروزی ترامپ

ابراز نارضایتی هزاران آمریکایی از پیروزی ترامپ
نگارش از Ali Kheradpir
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مخالفان دونالد ترامپ، ساعاتی پس از اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری در ایالات متحده آمریکا در شماری از شهرهای بزرگ این کشور به خیابان ها آمده و راهپیمایی کردند.

آگهی

مخالفان دونالد ترامپ، ساعاتی پس از اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری در ایالات متحده آمریکا در شماری از شهرهای بزرگ این کشور به خیابان ها آمده و راهپیمایی کردند.

هزاران تن در نیویورک در برابر «برج ترامپ» واقع در منطقه منهتن گردهم آمده و شعار «او رئیس جمهور من نیست» سر دادند.

یکی از این تظاهرکنندگان می گوید: «هر اگرچه واقعا ما نمی توانیم چیزی را تغییر دهیم و ما باید آنچه رویداده را بپذیریم، می خواهیم آنها بدانند که ما عصبانی هستیم. افتضاح است. اگرچه نمی توانیم چیزی را تغییر دهیم ولی این حس خوبی است که با برادران و خواهرانم کنار هم باشیم؛ در کنار کسانی که باورهای مشترکی دارند. بگذارید همه بدانند که این نتیجه مطلوب ما نیست.»

بر اساس نتایج، ۵۸ و هشت دهم درصد شهروندان ایالت نیویورک به نامزد حزب دموکرات رای داده اند.

در شهرهای بزرگ کالیفرنیا، ایالتی که ۵۵ رای الکترال خود را به صندوق هیلاری کلینتون ریخت نیز چهارشنبه شب تظاهرات مشابهی برپا شد.

دانشجویان دانشگاه کالیفرنیای جنوبی در لس آنجلس، دانشگاه کالیفرنیا در برکلی، سن دیگو و سانتا باربارا از انتخاب آقای ترامپ به عنوان رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا ابراز نارضایتی کردند.

این تظاهرات مسالمت آمیز با حضور جمعی بالغ بر هزار و ۸۰۰ تن در شیکاگو و در برابر «برج و هتل ترامپ» نیز برپا شد. پلیس شیکاگو تلاش کرد تا مسیر راهپیمایان را به سوی این منطقه مسدود کند.

ابراز نارضایتی و نگرانی ناشی از پیروزی این بازرگان مشهور در رقابت ریاست جمهوری، تا واشینگتن دی سی و در برابر کاخ سفید که به زودی میزبان خانواده ترامپ می شود نیز ادامه یافت.

هیلاری کلینتون، وزیر امورخارجه پیشین ایالات متحده آمریکا و از چهره های مطرح حزب دموکرات، شکست در این رقابت سیاسی را پذیرفته و به آقای ترامپ تلفنی تبریک گفته است.

خانم کلینتون ساعاتی پس از اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری در جمع هوادارانش در نیویورک، آنان را به ادامه مبارزه سیاسی و حفظ امید تشویق کرد و گفت که به آقای ترامپ اعلام کرده که «حاضر به همکاری» با وی است. نامزد حزب دموکرات طی ۱۸ ماه رقابت انتخاباتی با حملات لفظی آقای ترامپ رو به رو شد. نامزد پیروز انتخابات هشتم نوامبر، بارها رقیبش را «مجرم» خواند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

واکنش قدرتهای بزرگ جهان و همسایگان آمریکا به پیروزی دونالد ترامپ

پخش زنده: دونالد ترامپ به عنوان چهل و پنجمین رئیس جمهور آمریکا انتخاب شد

آیا محکومیت احتمالی ترامپ در دادگاه می‌تواند مانع از بازگشت او به کاخ سفید شود؟