پیروزی دونالد ترامپ؛ واکنش سیاستمدارانِ جنجالی اروپا

پیروزی دونالد ترامپ؛ واکنش سیاستمدارانِ جنجالی اروپا
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در پی انتخاب دونالد ترامپ به عنوان چهل و پنجمین رئیس جمهور آمریکا، بسیاری از چهره های سیاسی و مطرح دنیا، اعم از راست گرا، رادیکال و ضد سیستم حاکم در این مورد اظهار نظر…

آگهی

در پی انتخاب دونالد ترامپ به عنوان چهل و پنجمین رئیس جمهور آمریکا، بسیاری از چهره های سیاسی و مطرح دنیا، اعم از راست گرا، رادیکال و ضد سیستم حاکم در این مورد اظهار نظر کردند.

بپه گریلو، کمدین و یکی از دو بنیانگذار جنبش پنج ستاره ایتالیا، رسانه ها را در درک قصد و نیت رای دهندگان ناتوان خواند. او که با لحنی استهزا آمیز در صحبتهای خود در مورد ترامپ صحبت می کرد گفت: «ما در یک بزنگاه قرار داریم. این مرد شبیه به ذرت، مهارتهای فرهنگی ندارد… و این یک نمونه فاجعه بار از عدم توانایی رسانه ها در اطلاع رسانی است. تلویزیون و روزنامه ها دیر عمل کردند. آنها اصلا قادر به پبش بینی نیستند.»

خرت ویلدرز، رهبر راستگرای حزب آزادی در هلند نیز درباره انتخاب آقای ترامپ می گوید: «اتفاق دیروز بسیار روشن بود و به رای دهندگان می گوید که همه چیز ممکن است و این [واقعیت] متوقف نخواهد شد. در بیشتر کشورهای اروپایی نیز می توانید این جنبش ها را ببینید. پیروزی ترامپ در انتخابات دیروز برای انسان های آزادی طلب و میهن پرستان اتفاق بزرگی بود.»

ماری لوپن رهبر حزب راست افراطی «جبهه ملی فرانسه» نیز در مورد پیروزی نامزد حزب جمهوری خواه گفت: «این آخر دنیا نیست. این آخر یک دنیاست… مردم آمریکا رئیس جمهوری را انتخاب کردند که می خواستند و نه رئیس جمهوری که سیستم می خواست و نه انتخابات نمایشی که سیستم مایل به آن بود و نه انتخابات راضی کننده و در ظاهر مناسب.»

نایجل فاراژ، رهبر حزب استقلال بریتانیا و از مشوقان اصلی جدایی این کشور از اتحادیه اروپا در حساب توئیتر خود نوشت: «من ادامه کار را به دونالد ترامپ واگذار می کنم. خیلی تبریک می گویم. کمپین انتخاباتی شجاعانه ای را اداره کردید.»

چند ساعت پس از اعلام نتایج انتخابات ایالات متحده و کم شدن شوک حاصل از آن، تعداد زیادی از سیاستمداران، هنرمندان و رهبران کشورها نسبت به این رویداد واکنش نشان می دهند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

گاف‌های جو بایدن و دونالد ترامپ؛ سلامت نامزدها سرنوشت انتخابات ۲۰۲۴ آمریکا را تعیین می‌کند؟

جنگ اسرائیل و حماس یک سال مانده تا رقابت احتمالی بایدن با ترامپ در انتخابات؛ نظرسنجی‌ها چه می‌گویند؟

ایران و تبعات جنگ حماس و اسرائیل برای بلوک غرب در گردهمایی روسای اطلاعاتی و جاسوسی «پنج چشم»