طعنه ترامپ در پی حمایت بیانسه و جی زی از هیلاری کلینتون

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
طعنه ترامپ در پی حمایت بیانسه و جی زی از هیلاری کلینتون

سه روز مانده تا روز اصلی رای گیری در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، نامزدهای دو حزب اصلی و حامیانشان، برای جلب نظر رای دهندگان «مردد» در تلاشند.

یکی از ایالت های مورد بازدید هیلاری کلینتون در روز جمعه، اوهایو و شهر کلیولند بود. درحالی که بیانسه و جی زی (شان کوری کارتر)، در کنسرت حمایت از این کاندیدای دمکراتها، برنامه اجرا کردند.

هیلاری کلینتون: «می خواهم رییس جمهوری باشم که به همه درعینیت بخشیدن به ظرفیتی که پروردگار به آنها عطا کرده، کمک کنم. نمی توانم این وعده خود را عملی کنم مگر اینکه سه شنبه در مورد اینکه می خواهیم چه کشوری باشیم، تصمیم بگیریم. آیا دیدگاه تاریک و تفرقه افکن برای آینده مان را رد خواهیم کرد؟»

اما دونالد ترامپ که جمعه شب پنسیلوانیا را برای ادامه کارزار خود انتخاب کرده بود با طعنه به هیلاری گفت که برای جذب شنونده، کنسرت و موسیقی راه نمی اندازد.

نامزد جمهوریخواهان در ادامه گفت: «شنیدم که می خواهیم برای این استادیوم آهنگ جدیدی ضبط کنیم ولی می بینید که من برای پر کردن جمعیت جی-لو و جی-زی را با خودم نیاورده ام. ولی این تنها راهی است که او (هیلاری) دور و برش را پر می کند. اما من خودم هستم، خودم و خودم که اینجا در مقابل شما ایستاده ام.»

باید تا روز سه شنبه منتظر ماند و دید آمریکایی های «مردد» چگونه از دل این کارزار، که بیش از هر چیز دیگر، حاوی سطحی بی سابقه از «خشونت کلامی» بوده، کاندیدای نهایی خود را برمی گزینند. طبق اکثر نظر سنجی ها، رقابت رقابتی سخت و فشرده خواهد بود.