افتتاح اردوگاه حسن شام، همزمان با کنترل ارتش عراق بر چندین منطقه موصل

افتتاح اردوگاه حسن شام، همزمان با کنترل ارتش عراق بر چندین منطقه موصل
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

ارتش عراق روز جمعه از کنترل بر چندین منطقه مهم موصل خبر داد.

آگهی

ارتش عراق روز جمعه از کنترل بر چندین منطقه مهم موصل خبر داد. جنگ خیابانی و نبرد نیروهای ویژه با جنگجویان داعش، در سومین روز نفوذ ارتش به درون موصل شدت بیشتری پیدا کرده و حلقه محاصره را بر آنها تنگ تر کرده است.

بین ۵ تا ۱۰هزار نیروی داعش با ایجاد استحکامات دفاعی قوی و سپر قرار دادن غیرنظامیان، با تمام قوا از مواضع خود دفاع می کنند.

احمد، یکی از افسران ارتش عراق: «اینجا قلب جبهه جنگ علیه داعش است برای اینکه آنها خودشان را در بین خانواده ها مخفی می کنند. تاکنون موفق شده ایم که چندین خانواده را که داعش سعی داشت از آنها بعنوان سپر انسانی استفاده کند، آزاد کنیم.»

با توجه به اذعان سازمان ملل به جنایات داعش در موصل و افزایش تصاعدی تعداد آوارگان این شهر کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل روز جمعه اردوگاه جدیدی را در حسن شام در شمال شرقی موصل بر پا کرد.

تنها در روز نخست بیش از ۳۰۰۰ آواره در این اردوگاه پذیرش شده اند. در صورت ارسال چادرها و امکانات وعده شده ظرفیت این اردوگاه به ۱۱ هزار نفر خواهد رسید.

فردریک کاسیک، مسئول کمیساریای عالی پناهندگان در اربیل: «طی دو روز گذشته تعداد آواره ها افزایش قابل توجهی پیدا کرده و به احتمال بسیار زیاد در یکی دو روز آینده هم وضعیت مشابهی خواهیم داشت.»

طبق اطلاعات «موثقی» که بدست سازمان ملل رسیده داعش در تعدادی از روستاهای تحت کنترلش دست به کشتار جمعی زده، مسئله ای که نگرانی سازمانهای حقوق بشری را نسبت به سرنوشت قریب به یک و نیم میلیون غیرنظامی ساکن موصل، دو چندان کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سفیر آمریکا در عراق: داعش همچنان یک تهدید محسوب می‌شود

«بمب ساعتی» اردوگاه الهول؛ عراق خواستار تخلیه بازماندگان داعش و تعطیلی اردوگاه شد

طوفان شن موصل عراق را در بر گرفت