اسرائیل: ۲۵ هزار شبه‌نظامی ایران با مخالفان اسد می‌جنگند، نه با داعش

اسرائیل: ۲۵ هزار شبه‌نظامی ایران با مخالفان اسد می‌جنگند، نه با داعش
نگارش از Soroush Jafari
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

رئیس سابق سازمان اطلاعات داخلی اسرائیل در دیدار با هیات پارلمانی سوئیس به نقش ایران در سوریه اشاره کرد و گفت: جمهوری اسلامی ۲۵ هزار شبه‌نظامی شیعی را در سوریه تحت فرمان دارد. وی همچنین گفت تهران رویای حکومت بر مکه و مدینه را دارد.

به گزارش خبرگزاری رویترز آوی دیختر، رئیس سابق سازمان اطلاعات داخلی و رئیس کمیته دفاعی پارلمان اسرائیل روز سوم نوامبر گفت: حدود ۲۵۰۰۰ شبه‌نظامی تحت فرمان ایران در سوریه که عمدتا از افغانستان و پاکستان هستند با مخالفان بشار اسد رئیس جمهور سوریه می‌جنگند و نه با داعش.

آوی دیچتر در ادامه گفت که در جنگ سوریه، تهران از کمک حزب‌الله لبنان هم برخوردار است. به گفته این مقام اسرائیل تاکنون ۱۶۰۰ نفر از اعضای گروه حزب‌الله در سوریه کشته شده‌اند.

رئیس سابق سازمان اطلاعات داخلی اسرائیل در بخش دیگری از گفتگوی خود با اعضای پارلمان سوئیس گفت: «آرزوی ایران حکمرانی بر مکه و مدینه [دو شهر مقدس مسلمانان در عربستان سعودی] است.


آوی دیختر، رئیس سابق سازمان اطلاعات داخلی و رئیس کمیته دفاعی پارلمان اسرائیل

این مقام اسرائیل در ادامه با انتقاد از برنامه‌های موشکی ایران گفت: «چرا ایران در حال توسعه موشک‌هایی با برد دو هزار کیلومتر است. این فاصله دو برابر مرزهای ایران با اسرائیل، مصر و عربستان سعودی است.» آقای دیختر در پایان هم گفت: «ایران دو هزار سال پیش یک امپراطوری بود و امروزه نیز درصدد احیای آن است.»

اسرائیل همواره ایران را بزرگترین تهدید علیه خود قلمداد کرده است. در آستانه توافق اتمی ایران با شش کشور غربی، اسرائیل تلاش بسیاری کرد تا از این توافق جلوگیری کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پلیس ایران دور جدید سخت‌گیری‌ها برای حجاب اجباری را آغاز کرد

ایران یک کشتی «مرتبط با اسرائیل» را در نزدیکی تنگه هرمز توقیف کرد

واشنگتن پست: ایران اورانیوم غنی‌شده کافی برای ساخت ۳ سلاح هسته‌ای را در اختیار دارد