اعتراض به کاهش دوباره حقوق بازنشستگان در یونان

اعتراض به کاهش دوباره حقوق بازنشستگان در یونان
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

حدود ۳ هزار بازنشسته و مستمری بگیر یونانی روز پنجشنبه به خیابانهای آتن، پایتخت یونان آمدند تا به اقدام جدید دولت چپگرای این کشور در کاهش دوباره حقوق بازنشستگان اعتراض…

آگهی

حدود ۳ هزار بازنشسته و مستمری بگیر یونانی روز پنجشنبه به خیابانهای آتن، پایتخت یونان آمدند تا به اقدام جدید دولت چپگرای این کشور در کاهش دوباره حقوق بازنشستگان اعتراض کنند.

دولت، این کاهش دوباره را در چهارچوب سیاستهای تحمیلی توسط وام دهندگان بین المللی انجام می دهد.

معترضان در این روز، مقابل ساختمان وزارت کار یونان جمع شدند و نامه های فرستاده شده از سوی دولت برای توجیه این کاهش دوباره دستمزدها را آتش زدند.

آنتونیس، فلز کار بازنشسته می گوید: «حقوق بازنشستگی من نصف شده است. اگر وزیر کار می تواند با پولی که ما دریافت می کنیم زندگی کند، باید بیاید و این را به ما بگوید.»

ماریکا، کارمند بازنشسته بیمه می گوید: «این اولین بار نیست که آنها حقوق های ما را کاهش داده اند، این کار را همیشه انجام می دهند. از سال ۲۰۱۰ میلادی تا امروز، حقوق بازنشستگی ما بشدت کم شده است هم حقوق اصلی ما و هم حقوق بازنشستگی تکمیلی.»

جیانیس، یک راننده بازنشسته می گوید: «قبل از هر چیزی ما انسان هستیم و اجازه کاهش دوباره حقوقمان را نمی دهیم. زیرا این کار علاوه بر ما، باعث رنج زیاد افراد دیگری نیز می شود.»

الکسیس سیپراس، نخست وزیر این کشور که ۲۳ ماه پیش به این سمت انتخاب شد، قول داده بود به سالهای ریاضت اقتصادی که توسط وام دهندگان بین المللی تحمیل شده است، پایان دهد. اما در نهایت مجبور شد برای حفظ کشور در منطقه یورو و دریافت سومین بسته کمک مالی به این سیاستها تن دهد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یونان برای کمبود نیروی کار به مهاجران غیرقانونی روی می‌‌آورد

تصاویری از یونان؛ سیل پس از آتش‌سوزی‌های گسترده دستکم ۳ قربانی گرفت

آتش‌سوزی‌های یونان؛ تلاش آتش‌نشانان برای نجات صومعه‌ای در نزدیکی آتن