Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

انتقاد تند رهبر ایران از طرفداران مذاکره با آمریکا

انتقاد تند رهبر ایران از طرفداران مذاکره با آمریکا
Copyright 
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران بار دیگر به طرفداران مذاکره با آمریکا حمله کرد و از آنها به عنوان «پشیمان شده‌ها»، «از نفس افتاده‌ها» و «دنیاطلب‌ها» نام برد.

رهبر ایران این سخنان را روز چهارشنبه در جمع گروهی از دانش‌آموزان و دانشجویانی ایراد کرد که برای دیدار با وی در آستانه روز ۱۳ آبان به حسینیه امام خمینی رفته بودند.

آقای خامنه‌ای ضمن انتقاد شدید از کسانی که در پی «سازش» با آمریکا هستند، گفت: «یک نمونه بارز برای اثبات نادرست بودن این تفکر، موضوع برجام و عملکرد آمریکایی‌ها پس از آن است.» وی با نقل سخنان «مذاکره کننده آمریکا در مذاکرات هسته‌ای» با ایران گفت که آمریکا بعد از برجام هم ایران را تحریم کرده است. او این رفتار واشنگتن را «بدعهدی» نامید و ادامه داد: «مسئولان محترم کشور و حتی خود مذاکره‌کنندگان که زحمت بسیاری را نیز متحمل شدند، سخن از بدعهدی آمریکا می‌گویند».

در حالی که به نظر می‌رسد توافق هسته‌ای ایران با غرب با چراغ سبز رهبر به دست آمده، اما او همواره از رفتار مذاکره‌کنندگان غربی انتقاد کرده و آنها را اعتمادناپذیر خوانده است.

Thousands of Iranian students met with Leader of Revolution ahead of National Day of Fighting Against Global Arrogance. pic.twitter.com/EcDW72c0XH

— Khamenei.ir (@khamenei_ir) 2 novembre 2016

رهبر ایران در سخنرانی غرب‌ستیزانه خود ضمن تأیید گروگانگیری سفارت آمریکا که در ادبیات رسمی و تبلیغاتی ایران «لانه جاسوسی» نامیده می‌شود، از وزیر جدید آموزش و پرورش خواست تا مطالب مربوط به اسناد به دست آمده از زمان اشغال سفارت آمریکا در تهران و «جنایات» آمریکا را در متون درسی مدارس بگنجاند.

او در بخش دیگری از سخنان خود به انتخابات ریاست جمهوری هفته آینده آمریکا نیز اشاره کرد. آقای خامنه‌ای در مورد سخنان نامزدهای انتخابات آمریکا یعنی هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ که او از آنها با نام «یک مرد و یک زن» یاد کرد گفت: «سخنانی که این دو نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در هفته‌های اخیر درباره مسایل غیر اخلاقی بیان کردند که احتمالا حرف بی‌حساب هم نیست، برای نابودی آبروی آمریکا کافی است».

هواداران آقای خامنه‌ای در اجتماع روز چهارشنبه به جز شعار همیشگی «مرگ بر آمریکا» شعارهای دیگری نیز همچون «مفسد اقتصادی، اعدام باید گردد» و نیز «مرگ بر نفوذی» سر دادند.

روز سیزدهم آبان ماه که در ایران به عنوان روز مبارزه با استکبار جهانی نامیده می‌شود، سالگرد اشغال سفارت آمریکا در ایران و به گروگان گرفتن ۴۴۴ روزه دیپلمات‌های این کشور است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سعید لیلاز به یورونیوز: تحریم‌های اتحادیۀ اروپا به سود بناپارتیسم در ایران است

چرا روحانی از حمله به عین‌الاسد بی‌خبر بود؟ پاسخ کیهان: محرمانه بود، فقط ۱۰ نفر خبر داشتند

واشنگتن‌پست: ایران با دو هدف متفاوت خواستار خویشتنداری گروه‌های مسلح در عراق و لبنان شده است