تظاهرات گسترده مراکشی ها در اعتراض به مرگ یک ماهی فروش

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
تظاهرات گسترده مراکشی ها در اعتراض به مرگ یک ماهی فروش

صدها تن از ساکنان شهرهای مختلف مراکش در پی مرگ یک ماهی فروش در شهر حسیمه در شمال این کشور اقدام به برپایی تظاهرات کردند.

این تظاهرات همزمان با روز خاکسپاری این ماهی فروش برگزار شد. این فرد زمانی که قصد داشت ماهی های توقیف شده خود توسط نیروهای پلیس را پس بگیرد، کشته شد.

براساس مطالب منتشر شده در رسانه های اجتماعی این ماهی فروش که محسن فکری نام داشته پس از توقیف شدن ماهی هایش به داخل کامیونی رفته که برای از بین بردن بارهای توقیف شده استفاده می شده اما در میان تیغه های دستگاه جان باخت.

حادثه کشته شدن او که روز جمعه رخ داد، واکنش های گسترده ای از سوی مردم مراکش در رسانه های اجتماعی در پی داشت. معترضان این را نوعی سوء استفاده مقام های دولتی و بی عدالتی در کشور عنوان کردند.

تظاهرات روز یکشنبه از سوی فعالان اجتماعی جنبش (بیستم فوریه) برپا شد که سازمان دهنده اعتراض ها در زمان بهار عربی در سال 2011 میلادی بودند.

همزمان با شدت گرفتن اعتراض ها در کشور، پادشاه مراکش که به کشورهای آفریقایی سفر کرده از مقام های این کشور خواست تا با خانواده فرد کشته شده دیدار کرده و از طرف وی به آنها تسلیت گویند. وزرای دادگستری و کشور مراکش نیز وعده داده اند تا در رابطه با این پرونده تحقیقات لازم را انجام دهند.