تحقیقات جدید اف بی آی در مورد ایمیل های هیلاری کلینتون

تحقیقات جدید اف بی آی در مورد ایمیل های هیلاری کلینتون
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

اعلام خبر از سرگیری تحقیقات دربارۀ ایمیل های هیلاری کلینتون، نامزد دموکرات ها، کارزار انتخاباتی در آمریکا را تحت تاثیر قرار داده است.

آگهی

اعلام خبر از سرگیری تحقیقات دربارۀ ایمیل های هیلاری کلینتون، نامزد دموکرات ها، کارزار انتخاباتی در آمریکا را تحت تاثیر قرار داده است.

طبق گفتۀ جیمز کومی، رئیس اف بی آی، این تحقیقات برای آن است که مشخص شود ایمیل های جدیدی که از وزیر سابق خارجۀ آمریکا به دست آمده حاوی اسرار محرمانه دولتی نبوده است.

تیم کین، معاون هیلاری کلینتون در این باره می گوید: «این اقدام [اف بی آی] بی سابقه است چرا که درست نزدیک زمان انتخابات رخ می دهد و با پروتکل وزارت دادگستری مغایرت دارد. صحبت کردن در مورد تحقیقات در حال انجام خود به نوعی برخلاف این پروتکل است و تا جاییکه ما می دانیم رئیس اف بی آی هیچ چیز در مورد محتوای این ایمیل ها نمی داند.»

بنا به گفتۀ رسانه های آمریکایی و به نقل از رئیس اف بی آی، چند هزار ایمیل جدید منتسب به هیلاری کلینتون در کامپیوتری پیدا شده که هما عابدین، مشاور شخصی نامزد دموکرات ها با همسر سابق وی آنتونی وینر به طور مشترک از آن استفاده می کرده است. همسر هما عابدین در حال حاضر به دلیل ارسال پیامک هایی حاوی مطالب سکسی به یک نوجوان ۱۵ ساله تحت تحقیقات اف بی آی قرار دارد.

آغاز دوبارۀ این تحقیقات موجب کم شدن فاصلۀ دونالد ترامپ با هیلاری کلینتون شده است. دونالد ترامپ که پس از انتشار سخنان رکیک وی در مورد زنان موجب شده بود در نظرسنجی ها بسیار پایین تر از نامزد دموکرات ها قرار بگیرد، در سخنانی در نوادا با حمله به وزارت دادگستری و حمایت از این تصمیم اف بی آی گفت: «گزارش ها حاکی از فشار وزارت دادگستری بر اف بی آی است، چرا که این وزارتخانه به سختی تلاش می کند از هیلاری کلینتون حمایت و محافظت کند. آنها چنین تلاشی را برای حمایت از فرماندهان و مردمان دیگر از خود نشان نداده اند.»

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا روز هشتم نوامبر برگزار می شود و دموکرات ها با انتقاد از اف بی آی می گویند طبق قانون این نهاد قضایی نباید با چنین اقداماتی در روند انتخابات دخالت کند.

FBI Director Comey owes the American people an explanation. Five things you need to know: https://t.co/PrStSB1207

— Hillary Clinton (@HillaryClinton) 30 octobre 2016

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رقیبی برای ترامپ و بایدن؛ میلیاردرهای آمریکایی روی نیکی هیلی شرط بندی کردند

گاف‌های جو بایدن و دونالد ترامپ؛ سلامت نامزدها سرنوشت انتخابات ۲۰۲۴ آمریکا را تعیین می‌کند؟

جنگ اسرائیل و حماس یک سال مانده تا رقابت احتمالی بایدن با ترامپ در انتخابات؛ نظرسنجی‌ها چه می‌گویند؟