تورنمنت جودوی ابوظبی: روز سخت نامداران

تورنمنت جودوی ابوظبی: روز سخت نامداران
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پدرو لاسوئن خبرنگار یورونیوز در گزارش خود از محل برگزاری رقابت های جودو در ابوظبی آورده است: «دومین روز گرند اسلم ابوظبی با بازگشت دانه درشت های این رشته همراه…

آگهی

پدرو لاسوئن خبرنگار یورونیوز در گزارش خود از محل برگزاری رقابت های جودو در ابوظبی آورده است: «دومین روز گرند اسلم ابوظبی با بازگشت دانه درشت های این رشته همراه بود. روستام اروجوف و سرجیو توما، هر دو دارنده مدال المپیک، با اتیکت مترسک وارد مبارزات شدند. این بخش تئوری ماجرا است اما واقعیت همیشه به همین سادگی نیست.»

شکست روستام اروجف
مرد شماره یک جودوی جهان در وزن منهای ۷۳ کیلوگرم که مدال نقره المپیک ریو را در کارنامه دارد، در ابوظبی آنطور که انتظار می رفت ظاهر نشد. روستام اروجف که از بخت های اصلی این مسابقات بود در فینال، مقابل تامی ماسیاس سوئدی و نفر بیست و هفتم جهان در این وزن با امتیاز وازاری شکست خورد تا به مدال نقره بسنده کند.

تامی ماسیاس پس از کسب نخستین مدال طلای خود در مسابقات گرند اسلم جودو گفت: «امروز روز من بود. در نیمه نهایی به واقع فکر می کردم می توانم موگوشکف را ببرم. بارها در تمرین با او مبارزه کرده بودم و وقتی یک شیدو گرفتم منتظر فرصت برای ضد حمله شدم. سپس در فینال مقابل روستام اروجف یکی از بهترین جودوکاران جهان در وزن منهای ۷۳ کیلوگرم قرار گرفتم. فردی که قبلا سه بار من را شکست داده بود. آخرین بار تکنیکی را بر ضد او به کار بردم که امتیاز یوکو و وازاری را به همراه داشت. می دانستم که اینبار جواب می دهد.»

طلای وزن منهای ۸۱ کیلوگرم برای امارات
در فینال وزن منهای ۸۱ کیلوگرم مدال طلا به سرجیو توما از امارات متحده عربی رسید. توما که با اصلیتی مولداو برای تیم امارات مسابقه می دهد در دیدار پایانی این وزن با امتیاز وازاری ویکتور پنالبر برزیلی را از پیش رو برداشت که مقام سومی در مسابقات جهانی ۲۰۱۵ را در کارنامه دارد.

توما که در ریو مدال برنز را برای کشور جدیدش کسب کرده بود در باره احساس خود پس از این پیروزی چنین گفت : «در هر مبارزه بیشترین تلاشم را می کنم. بازیهای المپیک برای من از مبارزات امروز سخت تر بود زیرا المپیک هر چهار سال یکبار برگزار می شود. با اینحال اینجا هم تحت فشار زیادی بودم زیرا در خانه و در حضور تماشاگران خودی مسابقه می دادم. من می خواستم به هر قیمتی در این تورنمنت برنده شوم. برای همین است که از نظر روحی مبارزات برایم بسیار دشوار بود.»

در قسمت زنان کاترین اونترووتساخراتریشی که شانس زیادی برای کسب مدال طلای وزن منهای ۶۳ کیلوگرم داشت مقابل یول فرانسین فنلاندی تن به شکست داد. فرانسین با کسب این موفقیت شانس قرار گرفتن در جمع ده جودوکار برتر دنیا را به دست آورد.

شگفتی روز
تامی ماسیاس خالق شگفتی روز دوم گرند اسلم ابوظبی بود. این جودوکار سوئدی پیش از غلبه بر اروجف در فینال، موسا موگوشکف روس، فاتح نورنمنت تیومن را در نیمه نهایی با امتیاز ایپون شکست داده بود.

فن روز
فنی که فاگان گولوزودا جودوکار آذربایجانی در رقابت های وزن منهای ۷۳ کیلوگرم مقابل حریف پاکستانی اش اجرا کرد و با امتیاز ایپون همراه بود، بهترین فن روز لقب گرفت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها