Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

حذف بهترین جودوکار زن جهان در نخستین روز تورنمنت ابوظبی

حذف بهترین جودوکار زن جهان در نخستین روز تورنمنت ابوظبی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پدرو لاسوئن خبرنگار یورونیوز در گزارش خود از نخستین روز تورنمنت جودوی ابوظبی آورده است: «جیگارو کانو بنیانگذار هنر رزمی جودو متولد ۲۸ اکتبر ۱۸۶۰ است.

آگهی

پدرو لاسوئن خبرنگار یورونیوز در گزارش خود از نخستین روز تورنمنت جودوی ابوظبی آورده است: «جیگارو کانو بنیانگذار هنر رزمی جودو متولد ۲۸ اکتبر ۱۸۶۰ است. فدراسیون بین المللی جودو همواره سالروز تولد کانو را با برگزاری روز جهانی جودو گرامی می دارد. این مناسبت در سال ۲۰۱۶ با نخستین روز تورنمنت جودوی ابوظبی مقارن شده که مسابقه ما قبل پایانی فصل محسوب می شود. ۷۸ سال پس از مرگ کانو در سال ۱۹۳۸، جودو به ورزشی جهانی تبدیل شده که طبق خواسته بنیانگذارش حامل بسیاری از ارزش ها نظیر بردباری و احترام است.»

اتگونتسگ گالبادراخ که در اولان باتور مغولستان متولد شده حالا برای قزاقستان افتخار آفرینی می کند. گالبادراخ روز جمعه بار دیگر پرچم کشور جدیدش را در ابوظبی به اهتزاز درآورد. دارنده مدال برنز بازیهای المپیک ریو در فینال وزن منهای ۴۸ کیلوگرم زنان با امتیاز ایپون میلیکا نیکولیچ جودوکار صرب را شکست داد تا دومین پیروزی خود را در مسابقات گرند اسلم تجربه کند.

در فینال وزن منهای ۵۲ کیلوگرم، آسترید نیه تو جودوکار بیست ساله فرانسوی خوش درخشید و به مدال طلا رسید. او در فینال آنجلیکا دلگادو حریف آمریکایی اش را با امتیاز ایپون از پیش رو برداشت. آسترید نیه تو در باره احساس خود پس از پیروزی و امکان حضور در آخرین تورنمنت مستر فصل در توکیو می گوید: «این نخستین مدال من در مسابقات گرند اسلم بود. بسیار خوشحالم و امیدوارم آخرین مدالم نباشد. در توکیو حضور خواهم داشت اما در خصوص شرکت در مسابقه هنوز تصمیم نگرفته ام.»

جودوکاران زن فرانسوی در وزن منهای ۵۷ کیلوگرم نیز درخشیدند. هلن رِسِوو در این وزن ترزا استول حریف آلمانی اش را شکست داد و به نخستین قهرمانی خود در مسابقات گرند اسلم دست یافت. لولا بناروش دیگر جودوکار فرانسوی مدال برنز این وزن را از آن خود کرد.

در قسمت مردان و در فینال وزن منهای ۶۶ کیلوگرم، یاکوب شامیلوف جودوکار روس موفق شد با امتیاز وازاری آزامات موکانف حریف قزاقش را که نایب قهرمان جهان در سال ۲۰۱۳ است، شکست دهد و به مدال طلا برسد.

شگفتی روز
شگفتی روز نخست این تورنمنت حذف اورانتسگ مانخبات جودوکار مغولستانی و صاحب رتبه نخست رده بندی جهانی این رشته بود. او در نخستین مسابقه خود در دیدار نیمه نهایی وزن منهای ۴۸ کیلوگرم با شکست از میلیکا نیکولیچ صرب حذف و از راهیابی به فینال باز ماند.

فن روز
مجری بهترین فن روز اریک تاکاباتاکه جودوکار برزیلی بود. او در دیدار نیمه نهایی وزن منهای ۶۰ کیلوگرم مقابل حریف روس این فن را که برایش امتیاز ایپون را به همراه داشت، به اجرا درآورد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تکرار تاریخ‌سازی؛ تاجیکستان با شکست امارات و صعود به یک چهارم نهایی در کنار استرالیا قرار گرفت

جودو؛ گرند اسلم ابوظبی با برتری تیمی روسیه به پایان رسید

جودو؛ لوسی رنشال در گرند اسلم ابوظبی برای بریتانیا مدال طلا گرفت