Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

هشدار عباس عراقچی: خطر استفاده داعش از سیستم مالی ایران

هشدار عباس عراقچی: خطر استفاده داعش از سیستم مالی ایران
Copyright 
نگارش از Soroush Jafari
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

عباس عراقچی، معاون امور بین‌الملل وزیر خارجه ایران نسبت به احتمال خطر استفاده داعش از سیستم مالی ایران هشدار داد و بر لزوم مبارزه با داعش در حوزه مالی و بانکی تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر عباس عراقچی روز پنجشنبه ششم آبان در مراسم رونمایی از کتاب «تروریسم و فضای مجازی در خاورمیانه» گفت: «اگر مراقبت نکنیم چه بسا داعش از سیستم‌های مالی ما برای تامین نیازهای مالی خود استفاده کند. [آنها] برای تحقق این مهم از حساب‌های مخدوش استفاده میٰ‌کنند و با توجه به اینکه ایران در مجاورت افغانستان قرار دارد ممکن است گروه‌های مواد مخدر در سیستم‌های مالی ما اقدام به پولشویی کنند.»

آقای عراقچی افزود: «همانطور که در صحنه میدانی باید با داعش و گروه‌های تکفیری مبارزه کنیم در حوزه بانکی، مالی و همچنین فضای مجازی نیز نیازمند مبارزه با داعش هستیم.»

این مقام وزارت خارجه در ادامه تاکید کرد که ابزارهای FATF برای مقابله با تامین مالی تروریست‌ها و معضل پول‌‌شویی شکل گرفته‌اند.

#ایران در دو راهی عضویت در FATF یا انزوای کره شمالی https://t.co/Pq1i7LFRLSpic.twitter.com/9JLg2X5Gf7

— euronews فارسی (@euronews_pe) September 13, 2016

دولت حسن روحانی از توافق با گروه ویژه اقدام مالی (FATF) حمایت می کند، با این حال برخی از محافظه‌کاران مخالف پیوستن ایران به سازمان بین‌المللی مبارزه با پول‌شویی هستند. گروه کاری برای اقدامات مالی علیه پولشویی (FATF) در سال ۱۹۸۹ تشکیل شد تا در ارتباط با سیاست‌های توسعه در جهت مبارزه با پول‌شویی اقدام کند. فعالیت این سازمان در سال ۲۰۰۱ به اقدام در مبارزه با تامین مالی تروریسم گسترش یافت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کامران شیخه به رغم هشدار عفو بین‌الملل اعدام شد

خودکشی همزمان دو خواهر نوجوان در تهران

ایران برای از سرگیری مذاکرات هسته‌ای با آمریکا اعلام آمادگی کرد