Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

ویرجینیای غربی؛ افزایش محبوبیت ترامپ در میان معدنچیان

ویرجینیای غربی؛ افزایش محبوبیت ترامپ در میان معدنچیان
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

گزارش تفصیلی در آستانه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، ایالت ویرجینای غربی وضعیت ویژه ای دارد.

آگهی

گزارش تفصیلی

در آستانه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، ایالت ویرجینای غربی وضعیت ویژه ای دارد. در حالیکه بر اساس نظر سنجی ها در بسیاری از ایالتهای طرفدار جمهوری خواهان مانند آریزونا، جورجیا و تگزاس محبوبیت دونالد ترامپ در حال کاهش است، طرفداران پر و پا قرص وی در ویرجینای غربی رو به افزایش هستند.

در منطقه فقیر نشین آپالاچی معادن ذغال سنگ زیادی وجود دارد و بسیاری از معدنچیان به دلیل وعده های نامزد جمهوریخواه درباره اشتغالزایی از او حمایت می کنند. در فاصله سالهای ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۵ تولید ذغال سنگ در این ناحیه کاهش چشمگیری داشته است. هواداران آقای ترامپ سیاستهای محلی باراک اوباما را دلیل کاهش تولید ذغال سنگ می دانند.

بری بلدسو، عضو بلند پایه حزب جمهوریخواه در ایالت ویرجینیای غربی می گوید: «ترامپ در چارلستون برنامه ای داشت که من هم در آن شرکت کردم. در آن سخنرانی بسیاری از معدنچیان محلی حضور داشتند. او گفت که معدنچیان زیادی در محل می بیند. سپس اضافه کرد: “می خواهم چیزی به شما بگویم. هنگامیکه من انتخاب شوم، گاریهاتان را آماده کنید چونکه من همه تان را به سر کار بر خواهم گرداند.” پس از حرفهایش همه از شادی به هوا پریدند و برایش دست زدند.»

ارنی وانگیلدر، یکی دیگر ار اعضای بلندپایه حزب جمهوری خواه درباره افزایش محبوبیت دونالد ترامپ در این ایالت می گوید: «اگر از من بپرسید آیا ترامپ کاندیدای محبوب من در دور مقدماتی بود، پاسخم نه است. ولی اگر بپرسید آیا امروز گزینه مورد نظر من است، پاسخم آری است. ترجیح می دهم ثروتمندی چون او رییس جمهور شود و دولت از دلال بازی رهایی پیدا کند.»

فیل مالو یکی دیگر از اعضای حزب جمهوری خواه در ایالت ویرجینیای غربی می گوید: «اگر میلیاردری زندگی راحتش را رها می کند و مسئولیت سنگینی را برای راحتی دیگران بر عهده می گیرد، این برای مردم خوشایند است. مردم خواهان چنین چیزی هستند. آنها به دنبال کسی نیستند که برایشان پول زیادی بیاورد. ترامپ می گوید این کارهایی است که من برای شما خواهم کرد. گمان می کنم مردم حرف او را می فهمند.»

برخی از ساکنان این ایالت نیز به دلیل نبود گزینه ای بهتر، دونالد ترامپ را به هیلاری کلینتون ترجیح می دهند.

زن میانسالی که در یک رستوران کار می کند می گوید: «من دل خوشی از هیچ کدامشان ندارم. از هیلاری خوشم نمی آید. ترامپ گزینه بهتری است.»

زن میانسال دیگری می گوید: «به ترامپ رای خواهم داد. راستش دلم نمی خواهد به کسی رای بدهم. انتخابم میان بد و بدتر است. کمی نگران هستم. زیرا اگر این بهترین گزینه آمریکاست، بیچاره ایم.»

در همین حال وضعیت در جبهه دموکراتها در ایالت ویرجینیای غربی نیز چندان به نفع هیلاری کلینتون نیست. مقر محلی حزب دموکرات در این ایالت تلاش می کند با رای دهندگان این حزب تماس بگیرد و آنها را متقاعد کند تا به هیلاری کلینتون رای دهند.

جیمز تیت، مسئول دفتر محلی حزب دموکرات در این ایالت می گوید: «واقعا نمی دانم چگونه مردی مانند او به انتخابات راه یافت. بیشتر مردم در این ایالت وابسته به ذغال سنگ هستند، فرقی نمی کند چه آنهایی که از این راه نان در می آورند یا نه. برای آنها باور اینکه ذغال سنگ در حال ورشکستگی است غیر قابل قبول است. »

هیلاری کلینتون در ماه مارس سال جاری گفته بود اگر در انتخابات پیروز شود از تولید ذغال سنگ خواهد کاست. گرچه وی در همان زمان گفته بود وی در نظر دارد تا در نواحی دارای معدن ذغال سنگ کار آفرینی کند ولی سخن وی برای کارگرانی که از این راه زندگی خود را می گذرانند خوشایند نبود.

کارول باهتی از مرکز تحقیقات پیو آمریکا می گوید: «ویرجینیای غربی یک ایالت دموکرات بود که گام به گام و به دلیل موضع گیری این حزب درباره مسائلی مانند محیط زیست و حمل اسلحه جمهموری خواه شد. این برگ برنده جمهوری خواهان است. رای دهندگانی که تحصیلات دانشگاهی ندارند در تعیین سرنوشت انتخابات نقش پر رنگی دارند گرچه کم کم از نقششان در نسلهای آتی کاسته خواهد شد. آنها نقش مهمی در سیاستهای جمهوری خواهان دارند. این چیزی است که دونالد ترامپ از آن بهره می جوید.» بر اساس آمار و نظر سنجی های موسسه پیو، حزب دموکرات در دو دهه گذشته مبارزات انتخاباتی خود را معطوف به قشر دانشگاهی و شهرنشین آمریکا کرده است.

اشتفان گروبه خبرنگار یورونیوز در آمریکا می گوید: «مردم این ایالت از سیاستهای اوباما و حزب دموکرات سرخورده هستند. آنها اکنون چشم امید به دونالد ترامپ بسته اند. آنها معتقدند تنها او می تواند کار و غرور را به آنها باز گرداند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رای زودهنگام شهروندان در برخی از ایالت های آمریکا

دونالد ترامپ در جریان یک سخنرانی انتخاباتی برای طرفداران حزب لیبرترین‌ هو شد

ترامپ تی‌وی: شبکه اینترنتی که می‌خواهد پیام رئیس‌جمهور سابق آمریکا را مستقیما به هوادارانش منتقل کند