بروکسل هنوز به امضای توافقنامۀ تجارت آزاد با کانادا امیدوار است

بروکسل هنوز به امضای توافقنامۀ تجارت آزاد با کانادا امیدوار است
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

علیرغم عدم موافقت دولت محلی والونی در بلژیک با پیمان فراقاره ای تجارت آزاد میان اتحادیۀ اروپا و کانادا، مقامات این اتحادیه هنوز امیدوارند ادامۀ مذاکرات به انعقاد این پیمان منجر…

آگهی

علیرغم عدم موافقت دولت محلی والونی در بلژیک با پیمان فراقاره ای تجارت آزاد میان اتحادیۀ اروپا و کانادا، مقامات این اتحادیه هنوز امیدوارند ادامۀ مذاکرات به انعقاد این پیمان منجر شود. این قرارداد که به (CETA) معروف است، قرار بود روز پنجشنبه و در جریان نشستی میان رهبران اتحادیۀ اروپا و جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا در بروکسل به امضا برسد.

مارتین شولتز، رئیس پارلمان اروپا در این باره می گوید: «هنوز امید هست و ما در مسیر خوبی برای راه حل و پاسخ هایی به پرسش های مقامات والونی قرار داریم. اینها همچنین سوالات شهروندان در سراسر اروپا نیز هست و ما باید به آنها پاسخ بدهیم.»

عدم موافقت دولت محلی والونی با این پیمان امضای آن را با مانع روبرو کرده است چرا که دولت بلژیک به طور قانونی نمی تواند این توافقنامۀ تجارت فراقاره ای را امضا کند با اینحال مقامات اتحادیۀ اروپا هنوز نشست روز پنجشنبه در بروکسل را لغو نکرده و یا به تعویق نیانداخته اند.

کمیسیون اروپا نیز می گویند علیرغم متوقف شدن مذاکرات این موضوع هنوز تمام نشده است.

کریستیا فریلند، وزیر تجارت این کشور که در واکنش به اقدام مقامات والونی، اتحادیۀ اروپا را ناتوان از پیش بردن این مذاکرات دانسته بود در این باره می گوید: «اگر اروپا نتواند این توافقنامۀ تجاری را که یک توافق با کاناداست و ارزش های اروپا را به اشتراک می گذارد، فکر می کنم در آنصورت سوالات زیادی را دربارۀ کلیت سیاست تجاری اروپایی ها برانگیزد.»

این توافق در کنار پیمان تجارت فراقاره ای با آمریکا مخالفت های زیادی را برانگیخته است و به گفتۀ مخالفان، بر خلاف مقررات بانکی اروپا، قوانین حفاظت از محیط زیست و همچنین افزایش بیکاری در اروپا خواهد شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تظاهرات یک میلیون نفری مخالفان دولت در آستانه انتخابات سرنوشت‌ساز قانون‌گذاری در لهستان

سفر غیرمنتظره مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به اوکراین؛ ویدئویی از جوزپ بورل در بندر اودسا

پوپولیست و مخالف کمک به اوکراین؛ نخست‌وزیر پیشین در انتخابات اسلواکی پیروز شد