Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

بروکسل هنوز به امضای توافقنامۀ تجارت آزاد با کانادا امیدوار است

بروکسل هنوز به امضای توافقنامۀ تجارت آزاد با کانادا امیدوار است
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

علیرغم عدم موافقت دولت محلی والونی در بلژیک با پیمان فراقاره ای تجارت آزاد میان اتحادیۀ اروپا و کانادا، مقامات این اتحادیه هنوز امیدوارند ادامۀ مذاکرات به انعقاد این پیمان منجر…

آگهی

علیرغم عدم موافقت دولت محلی والونی در بلژیک با پیمان فراقاره ای تجارت آزاد میان اتحادیۀ اروپا و کانادا، مقامات این اتحادیه هنوز امیدوارند ادامۀ مذاکرات به انعقاد این پیمان منجر شود. این قرارداد که به (CETA) معروف است، قرار بود روز پنجشنبه و در جریان نشستی میان رهبران اتحادیۀ اروپا و جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا در بروکسل به امضا برسد.

مارتین شولتز، رئیس پارلمان اروپا در این باره می گوید: «هنوز امید هست و ما در مسیر خوبی برای راه حل و پاسخ هایی به پرسش های مقامات والونی قرار داریم. اینها همچنین سوالات شهروندان در سراسر اروپا نیز هست و ما باید به آنها پاسخ بدهیم.»

عدم موافقت دولت محلی والونی با این پیمان امضای آن را با مانع روبرو کرده است چرا که دولت بلژیک به طور قانونی نمی تواند این توافقنامۀ تجارت فراقاره ای را امضا کند با اینحال مقامات اتحادیۀ اروپا هنوز نشست روز پنجشنبه در بروکسل را لغو نکرده و یا به تعویق نیانداخته اند.

کمیسیون اروپا نیز می گویند علیرغم متوقف شدن مذاکرات این موضوع هنوز تمام نشده است.

Together with PM JustinTrudeau</a>, we think Thursday&#39;s summit still possible. We encourage all parties to find a solution. There&#39;s yet time.</p>&mdash; Donald Tusk (eucopresident) 24 octobre 2016

کریستیا فریلند، وزیر تجارت این کشور که در واکنش به اقدام مقامات والونی، اتحادیۀ اروپا را ناتوان از پیش بردن این مذاکرات دانسته بود در این باره می گوید: «اگر اروپا نتواند این توافقنامۀ تجاری را که یک توافق با کاناداست و ارزش های اروپا را به اشتراک می گذارد، فکر می کنم در آنصورت سوالات زیادی را دربارۀ کلیت سیاست تجاری اروپایی ها برانگیزد.»

این توافق در کنار پیمان تجارت فراقاره ای با آمریکا مخالفت های زیادی را برانگیخته است و به گفتۀ مخالفان، بر خلاف مقررات بانکی اروپا، قوانین حفاظت از محیط زیست و همچنین افزایش بیکاری در اروپا خواهد شد.

‘Undemocratic’: Belgium Wallonia region rejects EU ultimatum on CETA https://t.co/NgtY0vaqio

— RT (@RT_com) 24 octobre 2016

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

درخواست مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا؛ آیا خط مشی واحد در قبال اسرائیل و فلسطین ممکن می‌شود؟

اتحادیه اروپا طرح تخصیص سود دارایی‌های مسدود شده روسیه به دفاع از اوکراین را تصویب کرد

چند سیاستمدار اروپایی با هشتگ «نه از طرف من» به پیام تسلیت اتحادیه اروپا برای مرگ رئیسی انتقاد کردند