Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

پنجاهمین پیروزی لوییز همیلتون در رقابتهای فرمول یک

پنجاهمین پیروزی لوییز همیلتون در رقابتهای فرمول یک
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مارک مارکز که از جایگاه اول رقابتهای موتوجی پی استرالیا را آغاز کرده بود ده دور مانده به پایان این مسابقه با یک اشتباه بچه گانه زمین خورد تا اولین بار در طول فصل موتوجی پی نتواند از خط پایان عبور…

آگهی

مارک مارکز که از جایگاه اول رقابتهای موتوجی پی استرالیا را آغاز کرده بود ده دور مانده به پایان این مسابقه با یک اشتباه بچه گانه زمین خورد تا اولین بار در طول فصل موتوجی پی نتواند از خط پایان عبور کند. هر چند که او هفته گذشته چهار هفته مانده به پایان مسابقات این فصل سومین قهرمانی خود در موتوجی پی را جشن گرفته بود.

به این ترتیب نفر دوم تست زمان گیری کرچلو اهل جمهوری چک و موتورسوار یاماها موفق شد فاتح جایزه بزرگ استرالیا باشد. والنتینو روسی اسطوره ای در حالی که یکشنبه مسابقه را از جایگاه پانزدهم آغاز کرده بود موفق شد سرانجام با کسب مقام دوم رکوردی فوق العاده از خود بجای بگذارد و مکان دوم خود در جدول رده بندی کلی مسابقات این فصل موتوجی پی را مستحکم کرد.

در رقابتهای فرمول یک که به میزبانی آستین در ایالات متحده برگزار می شد رقابت بین نیکو روزبرگ و لوییز همیلتون دو راننده مرسدس برای کسب مقام قهرمانی این فصل در اوج بود. با هم نگاهی به این رقابت می اندازیم.

در رقابتهای فرمول یک آستین لوییز همیلتون مدافع عنوان قهرمانی و راننده مرسدس بار دیگر توانست اول شود تا فاصله اش را در جدول رده بندی کلی مسابقات با هم تیمی اش نیکو روزبرگ کم کند.

نیکو روزبرگ پیشتاز رقابتهای فرمول یک تنها بیست و شش امتیاز بیشتر از همیلتون دارد. همیلتون با این پیروزی موفق شد برای پنجاهمین بار نفر اول یکی از مراحل فرمول یک باشد و جایگاه سوم در تاریخ دوران حرفه ای فرمول یک را پس از مایکل شوماخر با بیش از هشتاد پیروزی و آلن پروست راننده فرانسوی بدست آورد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فرمول یک؛ همیلتون روند پیروز‌ی‌ در مسابقات فصل را از دومین گرند پری اتریش آغاز کرد

فرمول یک؛ همیلتون با فتح جایزه بزرگ بریتانیا رکوردی جدید برجای گذاشت

فرمول یک؛ گرند پری موناکو از نگاه قهرمان سابق جهان